Nápoje nevhodné na lačný žaludek. Tohle byste po ránu rozhodně neměli pít

                   

Začít ráno příjmem tekutin je skvělý nápad. Některé nápoje jsou však pro lačný žaludek nevhodné a rozhodně se nehodí pro start vašeho dne.

Mnoho lidí rádo začíná svůj dnem příjmem tekutin. Jedná se samozřejmě o dobrý, a především zdravý start dne. Některé nápoje jsou ale na lačný žaludek nevhodné a jejich pití se po ránu nedoporučuje. O které nápoje se jedná a proč tomu tak je si hned vysvětlíme a možná díky tomuto článku změníte svou ranní rutinu.

Čím začít den

Spousta lidí svůj den začíná například šálkem horké kávy nebo sklenicí čisté pramenité vody. Co se týče kávy může být nalačno příliš silná a žaludku může způsobovat nepříjemné šoky. Váš organismus teda sice nastartuje, ale nejedná se o nejzdravější variantu. Proto pokud hned po ránu pijete kafe, je dobré zároveň snídat, nebo si dopřát alespoň pár malých soust jídla, aby se žaludek stihl alespoň částečně zaplnit. Krom kávy vás ale skvěle nakopne také zelený čaj nebo originální verze Matcha tea.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čistá voda však také není nejlepším řešením, zvláště pokud patříte mezi lidi, co si večer dají k posteli pohár s vodou a pijí ji až ráno. Takto odstátá voda totiž ztrácí svou čerstvost a v noci se do ní navíc mohou dostat okem neviditelné částice prachu a jiných látek například včetně hmyzu. Dobrou volbou nejen pro zahnání žízně, ale také pro nejúčinnější nastartování metabolismu je sklenice čerstvé vlažné vody s citronem nebo například limetkou. Další alternativou mohou být také poctivé a nejlépe 100% ovocné šťávy, nebo také různé druhy mléka živočišného i rostlinného původu.

Nejméně vhodné nápoje

Když už teď víme, co patří mezi nejlepší nápoje po ránu, můžeme si vyjmenovat také ty, které jsou na lačný žaludek absolutně nevhodné. V první řadě se jedná o alkoholické nápoje, které mají velmi negativní vliv na organismus, zejména na prázdný žaludek. K dalším nevhodným tekutinám také patří slazené nápoje jako Coca Cola, Pepsi Cola nebo Kofola a jim podobné. Ty totiž obsahují velké množství umělých sladidel, které mohou dráždit prázdný žaludek a ani pořádně nezaženou žízeň. Podobný efekt mají také energetické nápoje, které se po ránu vůbec nedoporučují.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V neposlední řadě jsou také různé vitamínové doplňky v podobě nápojů, které sice nejsou pro organismus nijak závažné ani škodlivé, ale tak velký nápor vitamínů nemusí být na lačno zrovna příjemným začátkem. Některé druhy vitamínů nebo doplňků jsou totiž hůře vstřebatelné a prázdný žaludek by to mohlo spíše podráždit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články