Mercedes oznámil výměnu svých jezdců. Kdo bude hájit monopost stáje v nadcházející sezóně? - SportyŽivě

Mercedes oznámil výměnu svých jezdců. Kdo bude hájit monopost stáje v nadcházející sezóně?

Velkou změnu pro nadcházející sezónu hlásí automobilový tým Mercedes-AMG. Nejúspěšnější stáj Formule 1 posledních let opustí po pěti letech finský jezdec Valtteri Bottas, který míří do konkurenční Alfa Romeo. Mercedes však rychlé získal hodnotnou náhradu v podobě třiadvacetiletého miláčka fanoušků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Celou situaci nastartoval konec kariéry finského závodníka Kimiho Räikkönena, který tak uvolnil cenný post ve stáji Alfa Romeo. Tu zaujme jeho krajan Valtteri Bottas, který by rád ve švýcarské stáji udělal výkonnostní pokrok. „Jsem hrdý na to, co jsme v Mercedesu společně dosáhli, a ještě nejsme u konce, protože chceme i letos získat osmý pohár konstruktérů,“ prohlásil dvaatřicetiletý Bottas, který bude od příštího ročníku jezdit za konkurenci.
Otevře se tím nová kapitola mojí kariéry. Těším se, že pomohu týmu v posunu kupředu zejména s ohledem na nová pravidla v roce 2022, díky kterým budeme mít šanci k výkonnostnímu skoku,“ prohlásil. „Když se podívám zpět na mé léta v Mercedesu věřím, že jsem dokázal vyždímat z této příležitosti vše a nic nezbylo. Jsem šťastný, že se nyní mohu posunout do týmu ikonické značky, jakou je Alfa Romeo.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jsem hladovější než když dříve sbírat skvělé výsledky a až nastane správný čas i vítězství. Ale nyní je moje mise jasná: dokončit své maximum pro Mercedes,“ dodal v prohlášení. Britská média již před několika dny informovala také o Bottasově nástupci v britské stáji, která byla během několika minulých hodin potvrzena. Novou dvojkou Lewise Hamiltona se stane třiadvacetiletý anglický jezdec George Russell.

Populární Brit, kterého na sociálních sítích sledují více než dva miliony účtů, poprvé ve Formuli 1 startoval předloni a aktuální hájí barvy Williamsu. „Je to pro mě osobně a profesionálně výjimečný den, ale zároveň mám smíšené pocity. Jsem pokorný a nadšený z výzvy jakou je Mercedes, což bude velký kariérní krok, ale zároveň musím dát sbohem svým přátelům a spolujezdcům ve Williamsu,“ uvedl pro web stále Russell.

Lhal bych, kdybych řekl, že nejsem v sedmém nebi. Je to obrovská šance, kterou chci chytit oběma rukama. Je mi jasné, že to bude obrovská výzva a bude to pro mě velká škola. K Lewisovi jsem vzhlížel od chvíle, co jsem jezdil v motokárách. Těším se, že se budu moci učit od někoho, kdo je osobností na trati i mimo ni,“ prohlásil Russell na adresu svého týmového spolujezdce.

Zdroj: mercedesamgf1.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
The Great Panjandrum: Zbraň, která měla rozmetat obranu nepřítele. Málem ale pozabíjela vlastní velitele
Události247.cz
Přestože nakažlivější omikron válcuje Česko, ministerstvo plánuje rozvolňování
VědaŽivě.cz
Osud nejkrásnější ženy 60. let: Filmová hvězda Elizabeth Taylor byla vdaná 8krát za 7 různých manželů