Manažer Lea Brichty promluvil o přestupu z Oktagonu do RFA. Je to proti všem pravidlům, kritizuje formu

Dusno okolo čtyřiadvacetiletého zápasníka Lea Brichty a jeho přesunu z organizace Oktagon MMA do nově vzniklé Real Fight Arena se stupňuje. Nyní se k celé situaci vyjádřil i Brichtův manažer Pavel Touš.

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

Má platnou smlouvu v Oktagonu, přesto oznámil přesun do nové organizace Real Fight Arena. Čtyřiadvacetiletý zápasník Leo Brichta rozvlnil vody česko-slovenského MMA a zůstává otazníkem, jak s touto situací jeho aktuální zaměstnavatel naloží. Promotér Oktagonu Ondřej Novotný již dříve prohlásil, že již kontaktoval právní zástupce své organizace, k celé situaci se nyní vyjádřil také Brichtův manažer Pavel Touš.

Podle něj není problém se samotným přesunem, ale spíše s načasováním.  „Já nemám problém s organizací RFA. My jsme se sešli asi před třemi měsíci a podepsali jsme Králíka a Plavce. Poté jsme se začali bavit o Leošovi. Jednání probíhala, já jsem ve svém týmu vyjádřil svůj názor, ale vždy se postavím za přání bojovníka. Pokud chce změnu, akceptuji jeho přání. To byl tento případ,“ stojí v prohlášení, které poskytl serveru Káóčko.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Touš podle svých slov poté kontaktoval promotéra a spoluzakladatele Oktagonu Ondřeje Novotného. „Všichni jsme věděli, že Leo má pod Oktagonem ještě jeden zápas, věděl to i Boris [Mahranský], zakladatel RFA. Oktagon řekl OK, když chce Leo odejít, nebudeme mu bránit, poslední zápas rychle proběhne a může si to zkusit v jiné organizaci. Třeba se za rok, dva vrátí,“ dodává Touš, kterého zaskočilo jednání organizace Real Fight Arena, která chtěla Brichtu okamžitě představit.

Je to nepřijatelné, míní Touš

Den před ohlášenou akcí v Bratislavě jsem se dozvěděl, že Leo má jet na tiskovou konferenci RFA. Volal jsem Borisovi, že je nepřijatelné, aby zápasník s platným kontraktem vystoupil pod jinou organizací a tam byl veřejně prezentován jako jejich nový bojovník,“ doplňuje s tím, že podle vyjádření Mahranského již nešla tisková konference zrušit a Btichta se jí musí povinně zúčastnit.

Tady nejde o to, že Leo přestupuje, ale přece nejde, aby podepsaný zápasník veřejně podepisoval jiný kontrakt. To je proti všem pravidlům,“ zakončil zkušený manažer pro server Káóčko. Zůstává tak otázkou, zda se nevynoří podobné potíže i u dalších nových jmen v týmu Real Fight Areny, podle zakladatele organizace Borise Mahranského se totiž chystají do nové česko-slovenské organizace vstoupit i další hvězdy.

Zdroj: Kaocko

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články