Listerine místo deodarantu a dalších 5 tipů na jeho použití

                   

Určitě znáte Listerine jako značku ústní vody, která zároveň ničí bakterie a osvěžuje dech. Kromě toho si také poradí s citlivostí zubů, zubním kazem, zuby vybělí a odstraní i nemoci dásní a zubů. Látky, které obsahuje jsou ale poměrně dost účinné i na další věci v domácnosti. Původně byl totiž Listerine užíván jako antiseptikum, které se aplikovalo dokonce i během chirurgických zákroků. Na trhu už je více než sto let, ale pokud ho používáte jenom na čištění své ústní dutiny, potom silně podceňujete jeho schopnosti.

  1. Odstraňuje zápach potu

Pokud se potíte, ale nemáte u sebe deodorant nebo voňavku, potom si na vatičku aplikujte trochu Listerinu a potřete si s ním podpaží. Nejenom, že pach potu se pohltí do tampónku, ale zůstane příjemná svěží vůně.

  1. Uklidní svědění

Když se popálíte o kopřivu, kousne vás nějaký brouček, štípne komár, popíchá včela nebo se vám stane něco jiného, co zanechá podrážděnou svědivou pokožku, potom můžete využít Listerine pro uklidnění. Potřete si dané místo trochou Listerinu namísto francovky a uvidíte, že se vám uleví.

  1. Proti lupům

Stejně jako šampón Head and Shoulders, má i Listerine skvělé výsledky v boji proti lupům. Jednak uklidní vaši podrážděnou pokožku hlavy, jednak odstraní lupy. Stačí si ho aplikovat na hlavu a vmasírovat do pokožky hlavy. Pak nechte chvíli působit a spláchněte.

iListerine si poradí i s lupy a podrážděnou pokožkou hlavy.
  1. Odstraňuje akné

Pleť plná pupínků, akné a černých teček bude minulostí, když si pravidelně každý večer budete odličovat obličej vatičkou s Listerinem. Pouze dávejte pozor v případě, že máte sušší typ pleti, protože Listerin by vám ji mohl vysušit ještě více.

  1. Na vyčištění toalety

Jelikož Listerine je výrazně antiseptický a obsahuje i jistou formu dezinfekce, potom se zvládne postarat i o bakterie, které by mohly žít ve vaší toaletě. Trochu Listerinu nalijte do mísy a nechte působit. Poté pečlivě vydrhněte štětkou a spláchněte. Toaleta bude nejen čistá, ale bude i hezky vonět.

  1. Proti plísním na nohou

Nalijte si do lavoru trochu teplé vody a přidejte do ní Listerin. Poté dovnitř vložte nohy a nechte působit alespoň 20 až 30 minut. Plísně na nehtech a nohou, skvrny a mykózy zmizí. Ustane také svědění a štípání.

iSvědění nohou zmizí, když je ponoříte do lavoru s Listerinem.
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články