Kincl na rozcestí. Český zápasník rozhoduje mezi třemi organizacemi – SportyŽivě

Kincl na rozcestí. Český zápasník rozhoduje mezi třemi organizacemi

Třiadvacetiletého českého zápasníka Patrika Kincla čeká důležitý krok. Rodák z Hradce Králové se rozhoduje, kterou ze středoevropských organizací zvolí.

i Zdroj fotografie: XFN
                   

Rodák z Hradce Králové je na rozcestí. O třiadvacetiletého zápasníka Patrika Kincla má zájem hned trojice organizací a to včetně nově vzniklého subjektu Real Fight Arena, který již pod svá křídla získal v uplynulých dnech Tomáše Deáka, Igora Daniše, Jakuba Kadáše, Jozefa Wittnera, Tomáše Možného nebo jednu z hvězd konkurenčního Oktagonu Lea Brichtu. Právě získání Kincla by mohlo být pro RFA dalším trumfem před prvními turnaji na jaře nadcházejícího roku.
Podle Kincla, který aktuálně působí v polské organizaci Konfrontacja Sztuk Walki, však nelze rozhodnutí o možnosti zápasit za novou značku uspěchat. „Po situaci po tiskovce, kde se řešil Leo Brichta, tak mám takové smíšené pocity. Je tu ale nová organizace, první event ukáže, přišla se zajímavými ambicemi. Pokud se první event podaří, pak se uvidí, jestli udrží krok, aby se akce posouvaly,“ prohlásil zápasník bojující ve welterové a střední váze pro server Káóčko.


iZdroj fotografie: XFN

Ten by se podle svých slov spolupráci s novou organizací Real Fight Arena nebránil, přesto přiznal i zájem ze strany úřadující jedničky česko-slovenské MMA scény. Možnost působit v Oktagonu mu však komplikuje zásadní požadavek promotéra a spoluzakladatele Ondřeje Novotného. „Pokud mi KSW umožní střídaný start, tak podle prvotních schůzek to vypadá blíže k RFA, kde by jim střídavý start nevadil,“ pokračuje pro Káóčko.

Ondra Novotný říkal, že bych chtěli čistě exkluzivitu, takže s ním se chci ještě potkat a pobavit se, jestli nesleví s nějakých požadavků. Zatím to vypadá na RFA. Nejdříve jsem jednal ale s Ondrou, takže s ním se chci ještě potkat,“ míní jedna z hvězd české zápasnické scény a dodává, že nechce rozhodnutí uspěchat. A není divu, Kincl má totiž zkušenosti z již zaniklou tuzemskou organizací XFN, která mu dodnes dluží finanční prostředky.


iZdroj fotografie: XFN

Sám jsem projektu XFN obětoval hodně a stál mě mnoho sil. Díky XFN se celá scéna neuvěřitelně posunula. Ale s čím kdo zachází, s tím také schází. Svou konkurenci přinutili k lepší práci a svůj boj prohráli. Jen tu porážku nedokázali ustát a teď je z toho jedna velká fraška,“ prohlásil po konci organizace Kincl pro Expres. Ve dvaatřiceti tak musí zkušený bojovník doufat, že jeho nadcházející výběr bude správnou volbou.

Zdroje: Káóčko, Expres

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně