Domácí výplach dutin vás ochrání před rýmou a nachlazením

Rýma nás nijak neohrožuje, ale přesto je velmi nepříjemná. Léčba ucpaných dutin nebo klasické rýmy se může protáhnout i na týdny, kdy ji mohou doprovázet nevolnost, motání hlavy, nechutenství a další. Můžete se jí ale zbavit i rychle a to tímto způsobem.

Zázvorový čaj pomůže na různé zdravotní neduhy.

Na podzim a v zimě se vždy můžeme těšit na rýmu a ucpané dutiny spojené s nachlazením, během jarních a letních měsíců bývá původcem rýmy alergie. Během celého roku jsme tedy ohrožováni tímto banálním, ale přesto zdlouhavým onemocněním, kterého se nelze často jen tak snadno zbavit. Léky z lékárny už mnohdy ani nepomáhají, popřípadě zaberou pouze na chvíli a ve výsledku se vše vrátí do původní ucpané verze. Existuje ale i další pomoc, jak bojovat proti rýmě a ucpaným dutinám, a to přírodním výplachem nosu, který zmenší otok sliznice a odstraní hlen. Podívejte se, jak to můžete provést doma.

 

Výplach nosu uvolní dýchací cesty rychle

Výplach nosu může provést samozřejmě i lékař za pomocí speciálních přístrojů, vy to ale můžete udělat i doma bez jeho pomoci. Proplach se dělá solným roztokem, na který si suroviny budete muset zakoupit, ale nejedná se o nic drahého. Výplach nosu byste měli dělat asi 3x až 4x denně, aby byl účinný. Aplikace by se měla uskutečnit vždy asi hodinu po jídle.

Potřeby:

  • 500 ml destilované nebo převařené vody
  • 1x čajovou lžičku himalájské nebo mořské soli

Postup:

  1. Sežeňte si menší nádobu s nálevkou, se kterým budete výplach aplikovat. Druhou možností je menší kastrůlek, do kterého se vám vejde hlava, ze kterého budete roztok do nosu nasávat.
  2. Ohřejte vodu tak, aby byla vlažná, ale ne horká.
  3. Rozpusťte v ní sůl.
  4. A nyní můžete aplikovat.

Léčbu je vhodné doplnit inhalováním bylinných směsí, popřípadě konzumací odvarů a bylinných čajů. Na dutiny a ucpaný nos jsou vhodné bylinky jako je heřmánek, třezalka, měsíček lékařský nebo šalvěj.

Léčba lékárenskými přípravky mnohdy na rýmu nezabírá.