Domácí akupresura prstů vám může pomoci od mnoha zdravotních neduhů

                   

Tradiční čínská medicína dokazuje, že i pouhým tlakem na určité body našeho těla, můžeme se svým organismem dělat zázraky. Řeč je o akupresuře, která se aplikuje tlakem na prsty nebo tlakem prstů na dané tlakové body. Je prokázáno, že snižuje fyzickou i psychickou bolest a léčí určitá onemocnění. V tomto článku najdete reflexní body na svých rukách a naučíte se je správně aktivovat, načež otevřete spojení mezi jednotlivými prsty a svou myslí.

Domácí akupresura vám pomůže

Tyto jednoduché akupresurní cviky zvládnete sami, bez nutnosti asistence. V podstatě levou rukou budete tisknout jednotlivé prsty na druhé ruce, přičemž tento tlak aktivuje určité vlastnosti. Levou ruku používejte celou, nikoliv jenom dva prsty.

Malíček

Přibližně pět minut dlouhá masáž malíčku, vám dokáže dodat kuráž. Pokud trpíte nedůvěrou v sebe sama, stresem, nervozitou, apod., potom si chytněte levou rukou malíček pravé ruky a tiskněte si ho. Přitom myslete na něco hezkého a uvolňujícího.

Prsteníček

Když vás sužují negativní emoce, strach, úzkost či smutek, tiskněte po dobu pěti minut prsteníček pravé ruky. Ten je za tento stav zodpovědný. Snažte se přitom povolit zaťaté svaly a uklidněte svůj dech.

iMasáž prsteníčku zklidní negativní emoce a pocity.

Prostředníček

Vztyčením tohoto jediného prstu lze vyslovit mnoho nevyřčeného. A právě tyto emoce se s ním pojí – vztek, rozhořčení a psychická únava. Když ho budete mnout nějakou chvíli, tak se vám sníží krevní tlak, takže se rychleji uklidníte.

Ukazováček

Pokud se cítíte frustrovaní, plní zklamání, rozpaků a podobných neurčitých pocitů, potom se zaměřte na svůj ukazováček. Podle studie provedené na Univerzitě v Minnesotě, pacienti s bolestmi zad a svalů se po reflexní terapii cílené na tento prst, cítili mnohem lépe. Vy si nemusíte rezervovat drahou reflexní terapii, postačí vám 5 minut tisknout ukazováček.

Palec

S tímto prstem souvisí bolesti hlavy všeho druhu – tepavá, pichlavá či tlaková. Ať už vás bolí v temeni, na spáncích nebo někde jinde, tisknutí palce na pět minut vás jich rozhodně zbaví. A pokud bolest přímo neodezní, alespoň dojde k jejímu zmírnění.

Dlaně

Kromě prstů můžete působit i na svou dlaň. Zde musíte tlačit prsty jedné ruky na dlaň druhé ruky – masáž by měla probíhat v kruhových pohybech. Nezapomeňte přitom zhluboka dýchat a vydechovat. Podle odborníků na reflexologii by dlaň měla být středem všech vašich pocitů a emocí, proto by její masáž měla pomoci uvolnění organismu. A to jak z hlediska pocitů, tak i fyzickým projevům jako je nevolnost, zácpa nebo průjem.

iMasáž dlaně je nejen příjemná, ale také pomáhá.

Spojené dlaně

Zatlačte mírně dlaněmi proti sobě jako při modlitbě. Tato pozice se užívá především při meditaci a pomáhá soustředit myšlenky a urovnat si vše v hlavě. Kromě toho zlepšuje krevní oběh.

Surya Mudra

Tato pozice probíhá jenom za pomoci jedné ruky. Ohněte směrem ke středu dlaně prsteníček a jeho polohu umocněte položením palcem co nejblíže ke kořenu prsteníčku. V podstatě, jako kdybyste si chtěli tento prst „křupnout“. Ač se to nezdá, tato pozice zlepší váš metabolismus, sníží vysoký krevní tlak a pomůže se ztrátou chuti k jídlu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články