Cviky ihned po probuzení, nastartují tělo a Váš celý den

                   

Když se ráno probudíte, většina lidí musí naplánovat den, zkontrolovat emaily, sociální sítě a další vymoženosti. Jinde se zas říká vstávat a cvičit. Vy ale tentokrát vstát nemusíte a zacvičíte si přímo z pohodlí vaší postele.

Soustřeďte se na své tělo a duši, což vám přinese zdraví na optimální úrovni. Podle Randiho Ragana, učitele jógy je toto cvičení perfektní. Vyzkoušejte tyto cviky i vy. Zmírníte svalové napětí, uvilníte tuhé klouby a uklidníte vaší mysl.

1. Úplný úsek těla

Vše co musíte udělat je proplést prsty dohromady, natáhnout ruce nad hlavu a tlačit vaše dlaně směrem k čelní straně. Nohy nasměrujte do špičky a lokty i kolena udržujte rovně a držte tak 5 sekund. Opakujte 3x a uvolněte tělo

2. 

Udělejte přesnou pozici jako je na obrázku. Vždy tlačte koleno k sobě a držte dech na 5 sekund. Opakujte 3x a vždy vystřídejte nohy.

3.

i

Otočte nohy na stranu postele tak, aby se dotýkaly podlahy. Udržujte kolena, zavěste hlavu a ruce dejte dolů na podlahu a zaoblete si záda přes kolena. Nechte svou hlavu a ruce viset a držte 5 nadýchnutí.

4. 

Opět udělejte pozici jako na obrázku. Jde o sebereflexní polohu, která aktivuje spodní část zad a stimuluje tělo. Držte tutto pozici
po dobu 10 nadechnutí a vydechnutí.

5.

i

V podstatě zůstanete v předešlé pozici, jen otočíte pánev, abyste přenesli pravé koleno na postel. Protahujte se opět 10 výdechů a nádechů.

iDo jarní části Fortuna ligy vstupuje i pražská Sparta. Ta je aktuálně s odmadvaceti body na třetí příčce a na první Slavii ztrácí sedm bodů. Podle sportovního ředitele klubu Tomáše Rosického je jasným cílem pro nadcházející měsíce posun v tabulce výše a atakování příček, zajišťující evropské poháry. Zároveň promluvil i o přestupech a spekulativních odchodech. „Cíle zůstávají stejné jako na začátku sezony. To znamená rozvoj hráčů, celého týmu, práce na organizaci hry,“ řekl Rosický na tiskové konferenci. „Z klubového pohledu nás zajímá obhajoba českého poháru a chceme se umístit lépe než v minulých sezonách. To znamená první nebo druhé místo. Strašně důležitá je pro nás účast v evropských pohárech,“ pokračuje pro sparta.cz.

 (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Svěřenenci Václava Kotala na úvod sezóny dlouho dominovali, zradily je však jak zranění, tak pozitivní koronavirové testy. „Mně nejvíc chybělo, že jsme nemohli kvůli absencím postavit základní jedenáctku, kterou jsme s trenérem chtěli. Nemohli jsme postavit obranu, kterou jsme si v uvozovkách nějakým způsobem vysnili. Koncem podzimu nám chyběla trpělivost v rozehrávce, a v připravené fázi. Nebylo to v takové kvalitě jako na úvod sezony,“ zhodnocuje sportovní šéf klubu. Přesto, že již v neděli čeká Spartu derby proti ostravskému Baníku, kádr podle Rosického zdaleka není uzavřen. „Nebudu zmiňovat posty ani jména. Důvěřujeme hráčům, které tady momentálně máme. To ale samozřejmě neznamená, že nejsme aktivní. Přestupové okno sotva začalo, končí osmého února. Jednoznačně jsme aktivní. Dá se předpokládat, že pohyb v kádru bude. Samozřejmě máme absence, ale hráčů máme dost,“ prohlásil.

Michal Trávník (vlevo) oslavuje gól. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Dlouhodobě se spekulovalo o odchodu šestadvacetiletého záložníka Michala Trávníka. Ten přišel na Letnou před dvěma lety za zhruba 40 miliónů korun, v rudém dresu však na své výkony ze Střelnice nenavázal. „Co se týká Trávníka, to musím dementovat, jako klub jsme s nikým v kontaktu nebyli,“ reagoval Rosický na spekulace o přestupu do polské Ekstraklasy.

Holec do Polska? Hledáme vhodný klub, prozradil Rosický

Naopak potvrdil odchod brankáře Dominika Holce, který přišel na letnou v létě loňského roku, avšak neodchytal jedinou minutu. Podle informací deníku Sport by měl slovenský brankář najít větší herní vytížení v polském Rakówu Częstochowa. „Díváme se eventuelně na vhodný klub, kdyby odcházel. Dominik jednoznačně ukazuje svoji kvalitu, a to proč přicházel. Nadále si myslíme, že ve Spartě může chytat,“ dodává. Letenské čeká v neděli souboj v Ostravě, bude však postrádat hned dvanáct hráčů. Vinou trestů za žluté či červené karty budou mimo hru David Pavelka, Filip Souček nebo Ladislav Krejčí mladší. Dlouhodobě zraněné pak doplní i David Moberg Karlsson, Srdjan Plavšič, Adam Karabec nebo Michal Trávník. Utkání začíná od 18:30 a přímým přenosem ho vysílá O2 TV Fotbal.

Poslední cvik! Posaďte se na postel a protahujte nohy. Vdechujte, vydechujte a snažte se dosáhnout na své prsty. Proveďte 10x. Toto cvičení uvolní vaše tělo a vy tak budete připravení na každodenní činnost s energií.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články