Jednoduché domácí cesty, podložené vědeckými experimenty, jak ztratit přebytečný břišní tuk

Zdroj fotografie: Freepik

Zbavit se přebytečného tuku na břiše je běžným cílem při hubnutí. Tuk na břiše je nejen nevhodný, ale také zdravý škodlivý.

Tuk v břiše je opravdu škodlivý. Má silné vazby na nemoci jako je cukrovka druhého typu nebo na různé kardiovaskulární onemocnění. Pokud se tedy rozhodnete shodit břišní tuk, prospějete tak nejen své postavě, duševní pohodě, ale také svému zdraví. Věděli jste, že pokud máte v pase více jak 88 cm v případě žen a 102 cm v případě mužů, hovoříme o obezitě?

Omezte cukry, doplňte bílkoviny

Potraviny s přidaným cukrem škodí zdravý. Četné studie ukázaly, že přebytek cukru, kvůli vysokému množství fruktózy, může vést k hromadění tuku kolem břicha a jater. Cukr je složený z glukózy a fruktózy. Pokud tedy konzumujete velké množství cukrů, játra přetěžujete fruktózou a ta jsou nucena ji přeměnit na tuk. Horší je přitom tekutý cukr. Mozek totiž neregistruje tekuté cukry stejným způsobem jako pevné kalorie. Z toho důvodu je ideální úplně vyřadit sladké nápoje jako jsou limonády nebo džusy. Ty nahraďte šťávou z ovoce.

Zdroj fotografie: Pixabay

Zatímco cukrům je nutné se vyhnout, bílkoviny naopak vyhledávejte. Protein totiž podle průzkumů snižuje chuť k jídlu až o 60 %. Pokud tedy chcete zhubnout, je důležité jíst pokrmy s velkým množstvím bílkovin. Studie dokázaly, že lidé, kteří konzumují kvalitní bílkoviny, mají mnohem méně tuku v břiše. A které potraviny obsahují kvalitní bílkoviny? Bílkoviny obsahují například vejce, ryby, luštěniny, ořechy, maso nebo mléčné výrobky.

Jezte méně sacharidů, více vlákniny

Pokud chcete zhubnout, musíte omezit příjem sacharidů. Podle různých studií vedou nízkosacharidové diety k většímu úbytku váhy než nízkotučné diety. Nízkosacharidové diety totiž mimo jiné vedou k rychlému snížení hmotnosti vody. Stačí tedy pokud se vyhnete slazení, bonbonům a bílému pečivu. Zvlášť pokud dodržujete vysoký příjem bílkovin. Kromě bílkovin je důležité jíst také potraviny bohaté na vlákninu. Dobrým zdrojem je zelenina, ovoce, luštěniny nebo obiloviny.

Zdroj fotografie: Pixabay

Celkově je důležité sledovat příjem potravin. S tím vám může pomoci například aplikace, kam si budete zaznamenávat veškeré snězené potraviny. Uvidíte tak přesně kolik sacharidů, tuků, bílkovin a vlákniny jste zkonzumovali. Ideální je také si svůj jídelníček naplánovat minimálně na den dopředu. Ideálnější je však mít připravený plán jídla na celý týden. Pomůže vám to dosáhnout cílů. Kromě jídla je samozřejmě důležitý i pohyb. Pravidelné aerobní cvičení je tím nejlepším, co pro své tělo můžete udělat. Zkuste chůzi, běh či plavání.