Zde je 10 cviků, které jsou ještě lepší než běh a komu jsou také velmi lehké

                   

Běhání se často doporučuje odborníky přes výživu, ale i lékaři a trenéry, protože je práce spočívá v celém těle a aktivní jsou díky němu všechny svaly.

Na druhé straně je možnost vybrat si jiné cvičení než je běh, protože ten je nepohodlný pro kolena, stehna a kotníky, obzvláště má velký dopad na tyto části.

Zde je 10 cviků, které jsou ještě lepší než běh a komu jsou také velmi lehké, přičemž se dají provádět doma, kromě toho pomáhají s hubnutím a tvarují tělo.

Kolo s tlustými pneumatikami

Tohle cvičení pomáhá spalovat kalorie, a to 1500 za hodinu nebo 25 kalorií za minutu. Je k tomu potřeba kolo a velké pneumatiky, které se dost těžce ovladatelné.

Cross-fit cvičení

Tenhle typ cvičení spočívá v kombinaci snadných krátkých cviků na různé části těla. Na internetu si vyberte cvičení na takto určené tři části těla a vyberte si to, které se Vám bude nejvíc líbit. Pak už je jen kombinujte a dělejte jako součást cvičební rutiny.

Angličáky

Cvičení, které pomůže spálit 14 kalorií za minutu, ale jen tehdy, uděláte-li 10 angličáků za minutu. Je efektivní i z toho hlediska, kromě spalování kalorií se zrychluje metabolismus.

Sprinty na kole (rotopedu)

Tohle je kombinace co nejrychlejšího šlapání po dobu 60 sekund a potom zpomalení na normální tempo na další 1 – 2 minutu, následně však znovu zrychlit.

Kettlebell houpačka

Během tohoto cvičení spálíte 20 kalorií za minutu. Měli byste ho dát do cvičební rutiny, protože se hodí pro každého. Nemusíte být v nějaké extra formě, případně dělat nějakou speciální přípravu předtím, než konkrétně s tímto cvičením začnete.

Veslování

Veslování dokáže spalovat až 375 kalorií za půl hodiny, když budete cvičit správným způsobem. Je to hlavně cvik pro svaly na ramenou a pažích, který je dokáže dokonale vytvarovat.

Švihadlo

Je nejvíce podobné běhání a spaluje 13 kalorií za minutu. Stačí jenom lano a velký prostor. Na zkoušku si dejte 100 přeskoků za minutu.

Bojovné lano

Bojovné lano kromě toho, že se jedná o zábavný cvik, tak je nejlepší pro spotřebu kyslíku a spaluje víc kalorií než samotné běhání.

Běžky

Velmi populární cvičení, se stejnými účinky jako běhání, jelikož se člověk pohybuje ve stejném tempu, ale spaluje víc kalorií za minutu.

Dřepy s výskokem

Dřepy patří mezi důležitá cvičení pro ženy. Upevní zádové svaly a také ty žaludeční, kromě toho spálí 14 kalorií za 20 vteřin. Každá žena by tohle cvičení měla dělat denně minimálně 5 minut.

Než však začnete s rutinou, tak byste nejprve měli myslet na ty tělesné části, které chcete mít vytvarované. Nemělo by se zapomenout na cvičení pro celé tělo a posléze si dát čas na odpočinek, aby se svaly obnovily po tak intenzivním cvičení.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články