Povislá prsa budou pomocí domácího cvičení vypadat jako umělá. Získají správný tvar a pevnost

Zdroj fotografie: Unsplash

Dokonce i prsa jsou přeci jen sval, který je možné vytrénovat, zvětšit nebo nějak modelovat. Pomocí série cviků můžete dosáhnout všeho.

Velká část žen hledí na svou postavu, křivky a spolu s tím i na velikost a tvar prsou. Je všechno dáno přímo od přírody nebo je možné s tím něco dělat vlastními silami? Podle některých odborníků na téma je možné pomocí série cviků dosáhnout většího a pevnějšího poprsí. Po pravidelném provádění následujících cviků je údajně možné spatřit rozdíl již po týdnu snažení.

Cvik 1

Tento prvek se provádí tak, že ohnete ruce v loktu tak, abyste měli dlaně spojené přímo před svými prsy. Paže máte postavené vodorovně, vaše otevřené dlaně se dotýkají a vy začnete tlačit ruce do sebe, po chvíli opět tlak uvolníte a zaberete znovu. Měla byste přitom cítit napětí v prsních svalech, po 20opakováních přejdete na další cvik.

Zdroj fotografie: Unsplash

Cvik 2

Napnuté ruce rozpažte do vodorovné polohy a následně je zvedněte nad hlavu – pořád musí být rovné. Seshora je spusťte zpět do úrovně vašeho hrudníku a alespoň 10x zopakujte. Tento pohyb by měl stimulovat především spodní část prsou a lehce je tak zvednout nahoru, na rozdíl od ostatních prvků této série.

Cvik 3

Paže natáhněte do stran jako na začátku předchozího cviku, tentokrát však nebudete ruce zvedat, ale kroužit s nimi ve směru hodinových ručiček. Až napočítáte 10 opakování, změníte pohyb rukou do protisměru a proveďte opět stejný počet. Měla byste cítit především vnitřní stranu svých prsou, která pracuje nejvíce.

Zdroj fotografie: Unsplash

Cvik 4

Dalším v pořadí jsou kliky, které ovšem nebudete provádět klasicky tak, jak jste se je naučila ve škole, ale s lokty směřujícími od sebe. Když dostanete ruce do takovéto pozice, posilujete pomocí kliků více prsa než vaše paže. Vesměs je jedno, zda je děláte klasicky nebo na kolenou, měla byste zvládnout 10 opakování.

Cvik 5

Stojíte přirozeně s rukama nataženýma podél těla a pomalu zvedáte ramena nahoru a dolů. Tímto cvikem posilujete zároveň i samotná zvedaná ramena, vaše tělo tak dostane další obrysy a naberete nejen objem do prsou, ale také sílu do zbytku těla. Mělo by stačit pouhých 10 opakování, postupně můžete přidávat.