Pilates, proč by jej měla zkusit každá žena v jakémkoliv věku?

                   

Jestliže hledáte cvičení, díky kterému se vám dokonale zpevní postava, a které ještě bude prospívat vašemu zdraví, měli byste zkusit pilates. Jedná se dneska o cvičení, jenž není až tak známé, ale začíná se těšit větší oblibě. Pokud nemáte čas zkoušet různé sportovní aktivity s tím, abyste našli tu, která vás bude nejvíc bavit a bude vyhovující, tak můžete přejít rovnou k pilates, o kterém se říká, že dostane úplně každého. Je oblíbené hlavně u žen, které se snaží ještě něco zhubnout, než přijde čas plavek.

Momentálně se ženy snaží o to, aby zhubly. Ženy často mají tendenci zkusit cokoliv. Dojde to tak daleko, že se ládují tabletami na hubnutí nebo zkoušejí drastické diety, které vůbec neprospívají jejich zdraví, ba právě naopak – dokážou dokonale rozhodit nebo až zničit žaludek a trávící soustavu. Jestliže i vy toužíte po hubenějším těle, opravdu byste to měly zkusit spíše se cvičením pilates, do kterého se opravdu zamilujete.

O čem to je?

Jedná se tedy o cvičení, jak jsme zmínili na začátku, ale poměrně neznámé. Pilates dokáže za dosti krátký čas zpevnit postavu. Je to vytrvalostní druh cvičení, které netrvá ani půl hodiny. Je nutností při něm správně dýchat. Právě kvůli tomu se doporučuje, aby na první lekci byl trenér, který každému řekne, jak se správně dýchá a navíc na na svoje svěřence dohlédne.

Pilates a zdraví?

I pilates prospívá lidskému zdraví. Odstraní bolesti zad, které obvykle dokážou trápit lidi, jenž mají sedavou práci. Ženy si pochvalují to, že pilates odstraní jakékoliv gynekologické problémy – je zajímavé, že toto cvičení pomáhá ženám, které chtějí otěhotnět.

Pilates se vlastně stalo populárním až tehdy, když ho začaly provozovat hollywoodské herečky, například Jennifer Aniston. Pokud chce mít tělo jako proutek ještě ve středním či i starším věku, které má ona, je na čase začít s pilates ještě dnes.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články