Nohy jako modelka, stačí dodržovat zaručené postupy domácího cvičení

Zdroj fotografie: PxHere.com

V televizích se můžete setkat s ideálním vyobrazením ženské krásy, která je založena mimo jiné na krásných dlouhých nožkách, tyto tvary však můžete mít i vy.

Pokud jste si někdy při pohledu na plakát, reklamu nebo televizní seriál při pohledu na ty ženy říkala, že nikdy taková stehna mít nemůžete, budeme vás muset vyvést z omylu. Herečky ani nikdo jiný se s vypracovanými lýtky nenarodil a za jejich vzhledem stojí zaručené postupy, které dostali naordinovány od svých fitness trenérů.

Cviky a metody

Dozajista už některé cviky znáte, možná jste zkoušeli každý večer udělat desítky dřepů a potom si pro sebe říkali, co asi tak děláte špatně a jak to, že vám to nefunguje. Pokud jste zkoušela dělat obrovské počtu jednoho stejného pohybu dokola, je potřeba vaši rutinu lehce poupravit, jelikož jedním cvikem výsledku nedosáhnete. Je potřeba si udržet odhodlání a zkusit to znovu s menšími změnami ve vašem způsobu posilování.

Zdroj fotografie: PxHere.com

Klíčem k hubeným a vypracovaným nožkám je střídání více různých pohybů, z nichž každý zatěžuje posilovanou oblast trošku jinak. Ideální je provádět to, při čem se vám zvýší srdeční tep, což má za následek rychlejší spalování kalorií a vede k hubnutí, proto je dobré střídat pozice a cviky, aby si vaše tělo nezvyklo na stejný opakující se pohyb, pokud by k tomu došlo, nebude mít vaše snažení takový efekt.

Záleží i na provedení a frekvenci

Například takové dřepy jsou obecně jednou z nejlepších metod, jak zatížit všechny svaly v nohou, jenže pokud je provádíte pomalu nebo dokonce s přidanou váhou, tak vaše stehna budou nabírat na objemu a ne hubnout. Lepší je tedy zrychlit nebo každý dřep zakončit nízkým výskokem a dělat jeden ta druhým bez pauzy, stejně tak jako u ostatních věcí, které zařadíte do své rutiny.

Zdroj fotografie: PxHere.com

Do sady většiny fitness trenérů nejčastěji patří předkopávání a zakopávání, dřepy a výpady s výskokem, úskoky do stran a další rychlé cviky. Přitom kladou důraz na to, aby byly prováděny buď ve větším počtu nebo bez přestávky intenzivně na čas, aby si praktikantky udržovali zvýšení srdeční tep a ideálně do těchto rutin zapojily i něco na bříško, aby to vizuálně působilo hezky.