Domácí cvičení, která pomohou snížit množství viditelných křečových žil a zbavit se jich jednou provždy

Zdroj fotografie: Freepik

Stále více osob se dnes s tímto nešvarem potýká, a i když nemusí mít nutně nepříznivé zdravotní následky, nepůsobí to na první pohled příliš dobře.

Pohled na nohy nebo jiné části těla, na nichž se tvoří „mapy“ nebo „pavoučí sítě“ z vašich vlastních žilek nejsou nijak příjemné, a doktoři na ně doporučují určité formy cviků, které vás jich mohou zbavit. Těchto metod může být velké množství a každý funguje jinak, proto není vůbec od věci si sesumírovat ty nejjednodušší, které přitom mají zaručené účinky.

Pohybové aktivity

Jak jsme již naznačili, zaručený efekt budou mít některé cviky, které vám rozproudí krev po těle nebo vám ji naopak dostanou ze zasažených nohou do ostatních končetin. Jedním takovým je „jízda na kole“, kterou provádíte vleže se zvednutými nohami pokrčenými v koleni a vykonáváte takový pohyb, jako byste právě šlapali do pedálů.

Zdroj fotografie: Pixabay

Dalšími mohou být zvedání nohou, které provádíte ve stejné poloze, jako výše zmíněné kolo, jenže máte končetiny propnuté a rovné a místo šlapání provádíte pouze zvedání ke stropu a znovu na zem nejprve pravou, a poté i levou nohou. Podobný efekt na váš oběžný systém spodní poloviny těla budou mít výpady, kterými zároveň posílíte svalstvo.

Statické cviky

Do svého dne byste měli zařadit mimo ty aktivity, u kterých je vyžadován pohyb a můžete se u nich namáhat i takové, které nebudou zatěžovat váš organismus. Jednou z takových metod je zvedání nohou o zeď, kdy si lehnete na zem tak, abyste měli záda celou plochou souběžně s podlahou, zadek v rohu a nohy zároveň se stěnou. Tímto se vám krev dostane zpět do těla, nohy si odpočinou, tlak z křečových žil se uvolní a na chvíli se vám obecně uleví.

Zdroj fotografie: Pixabay

Nezapomínejte na prevenci

Pokud se u vás mohou tyto potíže vyskytnout, protože podobně trpí i vaši starší příbuzní nebo jste se otoku cév úspěšně zbavili, je vhodné se vyvarovat určitým situacím a činnostem, při kterých hrozí, že by se nesnáz mohla vyskytnout znovu. Nepříznivě na cévy působí jejich vystavování vysokým – nebo naopak nízkým teplotám, trávení dlouhých chvil v horké koupeli nebo dokonce časté nošení bot s vysokým podpatkem.