Jak maximálně využít své chytré hodinky

Zdroj fotografie: Pixabay

Počítáte s tím, že vám vaše chytré hodinky pomohou dodržet vaše předsevzetí týkající se sportování? Pak se musíte naučit je využívat.

Jak sportovní chytré hodinky či náramky používat tak, aby vám prospěli? Je důležité se seznámit se všemi funkcemi vašeho elektronického pomocníka. Pro některé z nás to výzva bude dvojnásobná, pokud nejsme zrovna technický typ. Jak tedy začít a na co se při sportování zaměřit. Které funkce hodinek se budou zaručeně hodit? Pojďme se podívat na několik tipů, které vám pomohou začít.

Jděte vlastní cestou a tu si upravte

Mít cíle v oblasti fitness je samozřejmě skvělé. Nemůžete však nechat chytré zařízení, aby tyto cíle nastavilo za vás. Chytré hodinky jsou sice chytré, ale neznají vás. Přednastavený cíl je běžně 10 000 kroků denně, ale to je pro někoho mnoho a pro někoho málo. Nejdříve proto vypozorujte, kolik kroků denně běžně uděláte a pak si stanovte svůj cíl. Ten samozřejmě můžete postupně měnit, jak se vám bude zvyšovat vaše fyzická kondice. Budete překvapení, kolik kroků za den uděláte, pokud máte zaměstnání, kde nesedíte.

Zdroj fotografie: Pixabay

Dejte si pozor na nadhodnocení spálených kalorií. Některá chytrá zařízení nadhodnocují počet spálených kalorií nejméně o 10-15%. Ideální je tedy si vypočítat součty spálených kalorií při jednom z vašich tréninku sami podle tabulek a do aplikace vašeho chytrého zařízení pak tuto hodnotu zadejte ručně. Lépe budou samozřejmě měřit ta zařízení, která mají zabudovaný monitor srdečního tepu. Ani tak však nemusí být přednastavené hodnoty zcela správné. Ideální je si je zkrátka nastavit přesně podle svého tréninku.

Trpělivost a rovnováho je velmi důležitá

Získání užitečných dat bud vašemu zařízení bude nějakou dobu trvat. Číslům za první týden tedy nevěnujte příliš velkou pozornost. Smyslem shromažďování dat je najít průměry v čase a vytvořit základní linii. Data prvního dne nebo týdne určitě nemusí vytvořit přesný obraz vašeho života. Průměry vaši zdatnost odrazí lépe. Rozhodně berte hodinky jen jako motivátor, ale nenechte je vládnout. Pokud budete posedlí každodenními cíli, můžete zapomínat na jiné věci jako jsou přátelé a rodina. Nejdůležitější je tedy nají rovnováhu.

Zdroj fotografie: Pixabay

Zatímco chytré hodinky vám mohou pomoci posunout se k zdravějšímu a aktivnějšímu životnímu stylu, přemýšlejte o tom, že do svého týmu v aplikaci přidáte své přátelé. Tak si budete moci navzájem pomáhat a podporovat se. Je to mnohem příjemnější, než pokud vás bude k pohybu nutit vaše zařízení pouhým pípnutím. Každopádně se však soustřeďte na své vlastní cíle a z cvičení s přáteli nedělejte soutěž. Motivační efekt členství ve skupině totiž funguje pouze v případě, že vyhráváte a to se nemusí podařit vždycky.