Ideální trénink doma a v přírodě – SportyŽivě

Ideální trénink doma a v přírodě

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V dnešní době, kdy jsou zavřená fitness centra, vyhledávají sportovci možnost, jak trénovat doma nebo ve volné přírodě.
Sestavili jsme nejúčinnější pohybové aktivity, které se dají cvičit doma nebo venku na odlehlých místech. Tyto aktivity nahradí skupinové sporty, fotbalové tréninky nebo hodiny v posilovně. Sice se u nich nepotkáte se svými přáteli, zkušenosti však můžete sdílet alespoň online.

Silový trénink doma

Posilovat nemusíte jen v posilovně. Jde to i doma a to takřka bez vybavení. Zkuste intervalový trénink s vysokou intenzitou. Jde o kombinaci vysoce intenzivního cvičení s tělesnou hmotností a krátkých přestávek. Často se provádí v poměru 1:2, tedy například 20 sekund zátěže a 40 sekund pauza. Tento trénink je vhodný pro všechny, kteří chtějí zvýšit fyzickou sílu a přitom nechtějí zanedbat svoji vytrvalost. Oblíbená je také Tabata, která také kombinuje cvičení a odpočinek, pouze s rychlejšími změnami.


iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

Zkusit můžete i TRX. K tomu však již budete potřebovat vybavení. Požadovaný systém odpružení je však cenově dostupný, skladný a snadno přepravitelný. Stačí jej nainstalovat do dveří a trénink může začít. Vázací prostředky podpoří cvičení s vlastní hmotností. Pořídit si můžete také speciální činku – kettelbell. Pomocí ní pak provádět silové cviky. Díky své speciální konstrukci je kettlebell univerzálnější a vyžaduje více stabilizačních prací v trupu, zápěstí a ramenou než klasická činka.

Vytrvalostní trénink a fitness

Spinnigu se nemusíte vzdát ani doma. Stačí si pořídit rotoped a trénink může začít. Pokud ho nemáte kam dát, zkuste jogging. Ke klasickému běhu vlastně nic než odhodlání nepotřebujete. Vhodné je však pořídit si kvalitní boty. Kromě joggingu se doma můžete věnovat například i zumbě, pilates nebo józe. Na internetu najdete mnoho různě náročných lekcí každé z těchto fyzických aktivit. Pokud nechcete být zavření doma a klasický běh vás neoslovuje, můžete venku zkusit i jiné aktivity.


iZdroj fotografie: Pixabay

Kromě joggingu se nabízí trailový běh. Možná vás běhání na stezkách a kořenech stromů osloví více než běh po asfaltových cestách. Ale existují i další možnosti. Lze například posilovat. Vystačíte si s větvemi, stromy a lavičkami. Nebo vyzkoušejte takzvaný Bootcamp. efektivní trénink venkovního okruhu s obvykle sedmi stanicemi, z nichž se na každé zdržíte minutu. Mezi tím je 30sekundová přestávka. Cvičení, jako jsou dřepy, kliky, boxing a angličák, jsou výzvou pro tělo od hlavy po paty.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 217 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit