Teixeira zkritizoval Procházku: Rozhodně by neměl říkat, že to nebyl jeho nejlepší výkon

Půl minuty před koncem titulového souboje v UFC měl vítězství ve svých rukou. Přesto Glover Teixeira prohrál, když ho Jiří Procházka uškrtil. Nyní Brazilec otevřeně promluvil o celém zápasu.

i Zdroj fotografie: UFC
                   

Tři týdny uplynuly od senzačního triumfu českého zápasníka. Jiří Procházka dokázal zdolat brazilského bojovníka Glovera Teixeiru a stal se šampiónem UFC v polotěžké váze. Po zisku titulu Procházka mluvil o tom, že jeho výkon zdaleka nebyl ideální. Podle Brazilce by však v tomto případě měla jít Procházkova skromnost stranou. „Je to válečník. Rozhodně by teď neměl chodit a mluvit o tom, že to nebyl ani zdaleka jeho nejlepší výkon,“ prohlásil Teixeira v pořadu MMA Hour.

Podle mého to byl naopak skvělý výkon. Jinak by lidé nemluvili o tom, že to byl jeden z nejlepších zápasů tohoto roku. Byl to od něj opravdu skvělý výkon. Dokázal, že je sakra tvrdý a odolný,“ prohlásil dvaačtyřicetiletý Teixeira. „Já totiž dobře vím, jak brutální můj groundandpound je. Měl by na sebe být sakra pyšný. Chce to hodně srdce a odhodlání. Já moc dobře vím, jak tvrdě dokážu trefovat. Mám jeden z nejbrutálnějších groundandpoundů vůbec,“ je přesvědčený brazilský zápasník.

O zemi ani nemusím mluvit. Jiří to všechno ustál a nakonec si došel pro vlastní škrcení. To prostě byla moje chyba. Vyhrával jsem a nakonec se to celé otočilo. Nejde jen o to, že to byl můj zápas, ale obecně by u takového souboje lidé určitě rádi viděli odvetu,” doplnil nejstarší šampion v historii UFC. Podle zkušeného veterána se v průběhu duelu ukázalo odhodlání rodáka z jihomoravských Hoštěradic, které rozhodlo.

Teixiera: Je čas na odvedu

Mluví se o tom, že měl jen štěstí, protože jinak souboj prohrával. Já si však nemyslím, že to bylo štěstí. Došel si pro škrcení a věřil mu. Já jsem tomu nevěřil a bohužel jsem udělal chybu. Je však na čase si dát odvetu. Oba se na to pořádně připravíme,“ cituje server MMA Shorties Teixieru, který chce v nadcházejícím roce opět bojovat o cenný pás.

Zvítězí Jiří Procházka v případné odvetě s Teixeirou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články