Dvojnásobný olympijský vítěz Krpálek otevřeně o zranění: Jaký následek bude mít ošklivý pád?

Dvě minuty, bolestivá grimasa a konec. Dvaatřicetiletý judista Lukáš Krpálek se zotavuje z ošklivého zranění, které jej zastavilo těsně před světovým šampionátem. Jaký je aktuálně jeho stav?

i Zdroj fotografie: Český olympijský výbor
                   

Ošklivé zranění zastavilo českého judistu Lukáše Krpálka na Grand Slamu v Paříži. Majitel dvou olympijských medailí a dvou titulů světového šampiona musel ze souboje proti Tomovi Nikiforovovi po dvou minutách nuceně odstoupit. „Soupeř mě vzal a já jsem nechtěl spadnout na záda a snažil se to vybruslit. Místo toho jsem spadl na rameno a celá energie šla na to rameno. Občas se tyhle věci stanou a bohužel se to stalo mně,“ nastínil pro Radiožurnál Sport.

Trojnásobný Sportovec roku však přiznává, že ošklivé zranění nakonec nebude mít natolik dlouhou rekonvalescenci, jak se zprvu zdálo. „Vypadalo to vážněji, než to nakonec je. Po všech vyšetřeních jsou potrhaná svalová vlákna. Když si ale vezmu, jak jsem na to spadl, čekal jsem, že to bude horší,“ doplňuje s tím, že mimo žíněnku bude zhruba měsíc. Kráplek se aktuálně soustředí na plnou rehabilitaci, a dokonce již sundal ortézu.

iZdroj fotografie: Český olympijský výbor

Pravděpodobně mi tam kousek vyjel klíček, tím se to pohmoždilo a potrhala svalová vlákna. Doufejme, že to nebude otázka měsíců, ale týdnů, kdy budu opět schopen trénovat,“ míní. Již v květnu jej totiž čeká světový šampionát, na kterém patří k největším favoritům. „Tím, že jsem změnil váhovou kategorii, tak sbírám body do nové kategorie a každý ten turnaj je nesmírně důležitý,“ zdůraznil.

V nové kategorii zatím získal bronz

Pro českého judistu přitom šlo o teprve druhý start po návratu do nižší váhové kategorie, tedy pod 100 kilogramů. Během předešlého týdne získal na portugalském Grand Prix bronzovou medaili. Nevyzrál jen na svého největšího konkurenta v podobě Gruzínce Ilji Sulamanidzeho, aktuálně nejlépe hodnoceného judistu světa.

Dokáže Krpálek na světovém šampionátu uspět?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Konec dálnic v Česku, uzavřou se. Řidiči se vrátí zpět na okresky
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Ukrajina by měla dostat téměř nesestřelitelné střely Taurus s dosahem 500 km,“ myslí si německý plukovník ve výslužbě R. Kiesewetter
Události247.cz
Události247.cz
Tropické teploty budou čím dál častější. Ovlivní to úrodu i život lidí, varují odborníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů