Od série výměn a dvou měsíců bez zápasu až do základní sestavy. Satoranský zažívá v NBA sezónu jak na horské dráze

Tomáš Satoranský zažívá v NBA turbulentní sezónu. Po sérii trejdů a návratu do Washingtonu je český rozehrávač opět na palubovce hodně vidět. V posledních dvou zápasech dokonce nastoupil v základní sestavě.

i Zdroj fotografie: Washington Wizards
                   

V létě byl Satoranský vyměněn z Chicaga do New Orleans a basketbaloví fanoušci se mohli těšit na jeho spolupráci s hvězdným Zionem Williamsonem. Nakonec k ní nedošlo, protože jedničku draftu z roku 2019 nepustila do zápasů zlomenina chodidla. Herně se českému reprezentantovi příliš nedařilo a postupně mu trenér Willie Green dával stále méně příležitostí.

Na přelomu října a listopadu dokonce Sato proseděl čtyři duely na lavičce. Bídný začátek sezóny ovšem zažívali i jeho spoluhráči. Bilance Pelicans 2-15 mluví za vše. Po Novém roce česká hvězda chyběla deset dnů kvůli nemoci a na palubovku se v dresu New Orleans Satoranský podíval už jen jednou ze třinácti následujících zápasů. „Prakticky dva měsíce jsem nehrál zápasy, hodně mi to chybělo,“ popsal pro Forbes 201 centimetrů vysoký rozehrávač.

iZdroj fotografie: Washington Wizards

Na začátku února přišlo vysvobození v podobě trejdu. Jenže v Portlandu se Satoranský ani neohřál a další výměna ho nasměrovala na prestižní adresu do San Antonia. Odborníci zmiňovali, že Spurs jsou pro rozehrávače ideální štací. Pod trenérem Greggem Popovichem ale nastoupil Sato jen jednou a za devět minut si připsal tři body. Před uzávěrem přestupů následovalo další stěhování. „Byly to pro mě náročné dny a týdny. Člověk neví, do jaké situace se dostane, hodně řeší svoji budoucnost,“ popsal ve videorozhovoru s českými novináři.

A kam zamířil tentokrát? Do Washingtonu, kde odehrál své první tři sezóny v NBA. I v hlavním městě zažíval Satoranský dny jako na houpačce. 11. března proti Lakers nastoupil na dvacet minut a dal čtrnáct bodů, o tři dny později se ale dostal na palubovku jen na šest minut.

iZdroj fotografie: Washington Wizards

Vše se začalo obracet v dalším střetnutí s LeBronem a spol. Tentokrát Satoranský odehrál dvacet čtyři minut a díky stoprocentní střelbě zaznamenal 16 bodů, ke kterým přidal tři doskoky a šest asistencí. Šlo bezpochyby o nejlepší zápas českého rozehrávače v letošní sezoně.

Satyho zase basket baví

Kouče Wese Unselda Jr. zřejmě dostatečně přesvědčil o svých kvalitách. Proti Denveru a Golden State ho nasadil do základní pětky. Sato v nich odbojoval na palubovce dvacet devět, respektive třicet minut a Wizards slavili dvě vítězství. Je dost možné, že vydařenými výkony si český basketbalista řekne ve Washingtonu o smlouvu na příští rok.

„Nejdůležitější je, abych dostával šanci a bavil se hrou. Basket miluju, hodně mi chyběl a chci se dostat do pohody. Je hrozně hezké vnímat, když jste v týmu chtěný. A můžu říct, že mi tohle celé v mých třiceti letech dodalo jednu z největších motivací, jaké jsem kdy měl,“ prozradil Satoranský.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články