Zpověď české olympijské šampionky. Vybojovala si zlato i slavného manžela

Mnohé ženy jí možná trochu závidí. Česká šampionka poznala může svých snů na věhlasných závodech. Dnes s ním má již čtyři děti.

i Zdroj fotografie: Český olympijský tým

Kateřina Emmons je nejúspěšnější českou střelkyní ze vzduchové pušky na 10 metrů. Během kariéry se jí krom získání tří olympijských medailí podařilo stanovit také dva světové rekordy. Díky milovanému sportu poznala i muže svých snů. Ten byl své lásce psychickou podporou, ale také jí domluvil, když chtěla skončit.

Střelecká královna Emmons

Kariéra plná úspěchů potkala českou střelkyni Kateřinu Emmons, rozenou Kůrkovou. Populární reprezentantka se proslavila především v Pekingu 2008, kde si vybojovala dvě olympijské medaile. První byla zlatá, kterou získala za střelbu ze vzduchovky na 10 metrů. Poté střílela z pušky na 50 metrů a jen o kousek skončila druhá.

Zářila ale už dávno před touto olympiádou. První místo vybojovala na mistrovství světa v roce 2002 a mistrovství Evropy v roce 2004. Ten samý rok na olympijských hrách v Aténách získala bronz. Právě na nich poznala svého budoucího manžela. Tomu jela společně s otcem fandit na finále jeho střelecké disciplíny.

Čtyřlístek pro štěstí

Štěstí ale jednomu z nejlepších střelců světa nepřinesla. Matt Emmons měl totiž tehdy zlatou medaili už téměř v kapse, ale před koncem zamířil do vedlejšího terče. „Mattovi jsme předali jeden malý čtyřlístek pro štěstí, který můj taťka sebou vozil,“ uvedla pro web TN. V Aténách se potkali poprvé. Láska z toho ale ještě nebyla.

Překvapivý rozchod zlatého českého páru. Wimbledonská šampionka promluvila

Poté se spolu viděli až v Thajsku na finálových závodech Světového poháru. „Tam už jiskra přeskočila. A to docela slušně. Pak jsme se neviděli asi tři čtvrtě roku. Načež mi po tátovi poslal povzbudivý vzkaz, který mě potěšil,“ řekla Emmons pro iDnes. Vzali se v roce 2007 a mají spolu čtyři děti.

Emmons nikdy neměla ráda velkou mediální pozornost, raději se držela stranou. I proto chtěla po prvních velkých triumfech ukončit kariéru. Matt jí ale přesvědčil, aby pokračovala. A nakonec z toho byly dvě medaile z OH v Číně, kde vybojoval stříbro také skifař Synek, jak jsem psali na SportechŽivě.