Je potřeba, aby co nejvíce hráček opustilo českou ligu, přiznává nový kouč českých florbalistek

Jedenáct let čeká na medaili české ženská florbalová reprezentace, která na posledních pěti světových šampionátech skončila na čtvrté příčce. Situaci by rád změnil nový kouč Lukáš Procházka.

i Zdroj fotografie: Martin Flousek, Flickr
                   

Pět porážek v boji o bronz. České florbalistky čekají na medaili z mistrovství světa již déle než deset let, na všech šampionátech po roce 2011 přitom skončily na čtvrté příčce. Čtyřikrát z posledních pěti mistrovství světa přitom podlehly v klíčovém duelu o medaili reprezentantkám Švýcarska, což chce změnit nový trenér národního týmu Lukáš Procházka. „Já jsem přesvědčený, že jsme aktuálně lepší než Švýcarky,“ prohlásil pro Radiožurnál Sport.

Neměli bychom končit čtvrtí. Není to otázka jen tohohle roku, ale posledních tří čtyř sezón. Ale ony se nějak dokážou lépe připravit na ty klíčové momenty a rozhodující zápasy. To chceme změnit,“ dodává dlouholetý trenér florbalistek pražského Chodova, který národní tým převzal před několika dny. Podle Procházky patří český ženský florbal stále ke světové elitě, přesto tomu výkony na posledním mistrovství světa nenapovídaly.

Patříme mezi nejlepší čtyři týmy na světě. Ale myslím si, že výkony na posledním mistrovství světa úplně nejlepší nebyly, přesto, že ta nominace mi přišla rozumná. Možná, že to omlazení kádru přišlo později, než mělo a potom nebylo tolik času to vyladit na mistrovství světa,“ tuší kouč, jehož svěřenkyně čeká již příští rok mistrovství světa v Singapuru. Češky na něm budou chtít zlomit prokletí bramborové medaile.

Procházka: Švédská liga je jako NHL

Kvalitu tam určitě vidím,“ podtrhuje Procházka, který by si přál více reprezentantek mimo domácí soutěž. „Teď půjdu asi proti české soutěži, ale je potřeba, aby co nejvíce holek zmizelo. Ideálně do švédské ligy, aby se měřily opravdu s těmi nejlepšími hráčkami světa a dokázaly se prosadit v téhle soutěži. Je to jako NHL v hokeji. Ve chvíli, kdy budeme mít pět nebo šest hráček ve švédské lize tak budeme mít potenciál hrát finále mistrovství světa,“ ví.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jaké předměty nechávat v mrazu v autě, pokud je chcete ještě někdy použít
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejlepší MANPADS jsou polské, mají až o 40 % silnější hlavice než ostatní a sestřelí i moderní ruské letouny
Události247.cz
Události247.cz
Rozdíly v českých regionech: Pražácí žijí dlouho a na vysoké noze, jinde už tomu tak není
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko se našich nových tanků od Německa nebojí, protože jsou z 90. let. Je fakt, že naší šanci na obranu nijak nezvýší