Lvi žerou první. Co inspirovalo šampiona Karlose Vémolu ke slavné hlášce?

Ty tři slova jsou s nejslavnějším českým zápasníkem Karlosem Vémolou spojena roky. Lvi žerou první. Jak ale vlastně vznikla tahle slavná hláška?

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

Znovu to dokázal. Jeden z nejpopulárnějších českých bojovníků MMA Karlos Vémola porazil v Odvetě století Attilu Végha ze Slovenska a je i nadále šampionem organizace Oktagon v polotěžké váhové kategorii. „Zápas nebyl vůbec jednoduchý. Ze všech sil jsem urval ten závěr, kdy jsem si to pod ním spojil a vytáhl to až nahoru,“ popsal Vémola rozhodující momenty.

Vémola: Byla to euforie

Bylo to epochální představení. Titulový zápas se konal na největším turnaji smíšeného bojového umění v Česku před 28 000 diváky na stadionu Slavie v Edenu. Akci předcházel nevídaný spor, o kterém jsme také psali na SportechŽivě. Vémola zápas ukončil ve 2. kole a soupeři oplatil porážku z listopadu 2019. Bylo to něco neuvěřitelného. To, co jste tam předvedli, jak jste fandili, to byl takový var a euforie, že jsem to poprvé v životě nebyl schopný udýchat a být mezi vámi,“ řekl aplaudujícím divákům.

Végh knokautoval Vémolu před více než čtyřmi lety v prvním kole. Karlos měl co napravovat. A do zápasu nastoupil ve velkém stylu. Viditelně byl v první kole lepší. A také ve druhém se mu dařilo Végha skolit. Nakonec se mu ho povedlo udolat na škrcení. „Pět let jsem na to čekal, ale lvi se nažrali,“ radoval se Vémola po výhře.

Inspiroval ho kamarád

Jeho slavné motto „Lvi žerou první“ zase zní ze všech stran. „Není to úplně moje hláška. Můj kamarád Jimi Manuwa, se kterým trénuju, tak vždycky říká: Lions eat first. To říká v angličtině. A k jeho respektu jsem to v angličtině nikdy neřekl,“ vysvětloval původ hesla. Chodím ke Svatému Václavovi, dělají tam kilo a půl velký steak. A když ho sníte celý, tak ho máte zdarma. No a já ho vždycky sežeru. A jednou jsem tam řekl: pánové, lvi žerou první. A pak se to chytlo,“ prozradil před lety v rozhovoru pro Refresher.

V minulosti vypadali jako otesánci, dnes budí hrůzu. Jde o nejznámější fightery Oktagonu

Rodák z Olomouce oznámil, že je to nejspíš poslední zápas jeho kariéry. Devětatřicetiletý bojovník zároveň ale také naznačil, že by se mohl do ringu postavit proti Véghovi ještě někdy potřetí. Zatímco Vémola od posledního souboje se slovenským sokem zvládl 11 zápasů a devět z nich vyhrál, Végh nezápasil. A bylo to znát.

Myslíte si, že se Vémola ještě do ringu vrátí? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články