Eva Samková promluvila o zranění, které ji připravilo o olympiádu. Jaký je její aktuální stav?

Zlomeniny nohou připravily snowboardcrossařku Evu Samkovou o účast na Olympijských hrách v Pekingu a pozastavily její sportovní kariéru. Rodačka z Vrchlabí je přesto připravena se vrátit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Déle, než tři měsíce uplynuly od nešťastného zranění Evy Samkové, která patřila mezi české medailové olympijské naděje. Snowboardcrossařka, která na konci dubna oslaví devětadvacáté narozeniny, si v prosinci poranila v rakouském Montafonu obě holení kosti a účast v Pekingu ji tak těsně unikla. „Vlna podpory po zranění byla obrovská, a to bylo hrozně hezké,“ přiznala nyní pro Radiožurnál Sport.

Zlatá olympijský medailistka ze Soči zároveň přiznala, že její zdravotní stav se od incidentu výrazně zlepšuje. „Docela to jde. Mám omezený rozsah hybnosti v kotníku, obzvláště v tom levém, protože tam mám ještě šrouby. Doufám, že mi to v červnu vyndají a zase se to trochu zlepší,“ přiznala s tím, že v současné době se věnuje naplno rekonvalescenci. „Normálně chodím do posilovny a pomalu se rozjíždím, ač je moje stabilita tragická,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomalu běhám na odlehčovacím běhátku, které mě nadlehčuje a jezdím na koni. Začínám fungovat v rámci možností normálně, občas už ani při chůzi nekulhám,“ doplňuje Samková, která se před několika dny poprvé vrátila objevila zpět na sněhu. „Z toho jsem byla nadšená, ale byla jsem hodně opatrná vzhledem k tomu, že zlomenina holení kosti nad kotníky je vážná. Dala jsem tři jízdy a párek v rohlíku a šla jsem domů,“ míní s úsměvem.

Samková: Baví mě hon za dokonalostí

Samková zároveň jedním dechem přiznává, že motivaci pokračovat v kariéře neztrácí. „Bude to znít jako klišé, ale určitě je mojí motivací to, že mě to baví. Baví mě trávit čas na horách a užívám si i způsob přípravy,“ uvedla s tím, že si v posledních letech užívá také letní suchou přípravu. „Našla jsem si v tom svou rutinu. A právě ta rutina mě v posledních letech baví,“ nastiňuje vítězka všech hlavních snowboardcrossových akcí.

Vím, že prostě ráno v devět jdu na trénink a mám pro něj vyhrazený svoje dopoledne. Zároveň mě stále baví ten hon za dokonalostí pohybu,“ zakončuje Samková, která by se ráda vrátila do závodního rytmu již letos na podzim.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články