Dva vztahy krachly. Český olympijský šampion si vzal mladičkou svěřenkyni

Je mistrem svého oboru a také skvělým trenérem. Český olympijský šampion nyní koučuje svoji milovanou manželku. A jde jim to spolu náramně.

i Zdroj fotografie: Český olympijský tým
                   

Jan Železný má za sebou úžasnou kariéru a je mnohými považován za nejlepšího oštěpaře všech dob. Tomu se ani nelze divit. Získal tři zlaté olympijské medaile, stal se trojnásobným mistrem světa a stále drží světový rekord. V osobním životě ale narazil. Vztahy s manželkou Martou i přítelkyní Barborou skončily rozchodem. Z obou předchozích lásek má ale po dvou potomcích.

Železný a jeho Andrea

Poslední roky už je ale Železný spokojený i doma. Slavný oštěpař si v roce 2019 vzal v milovaném Nymburku o 27 let mladší Andreu Drápalovou. Svatba se konala na tamním atletickém stadionu. A to z dobrého důvodu. Rodák z Mladé Boleslavi zde totiž dlouhé roky trénoval. Během slavnostního dne jim dokonce zahráli legendární Kabáti.

Od té doby je vše zalité sluncem. Zamilovaný pár spolu vychovává syna a stále mu to klape. A přispívá k tomu určitě i fakt, že se Andree daří v její disciplíně. Aby ne, vždyť ji v hodu oštěpem trénuje její manžel Jan Železný, který krom svých úspěchů přivedl k olympijským medailím také například Barboru Špotákovou.

Dotáhli to do Říma

Naposledy to spolu dotáhli na mistrovství Evropy, když Andrea před tím poprvé v kariéře přehodila 60 metrů. V Římě však Železná nepostoupila z kvalifikace. Výkon 55,77 m stačil jen na 18. příčku. „První pokusy byly hrozné, až třetím jsem se chytla. Byla jsem nervózní, nebudu kecat, hlava to asi nepobrala, mrzí mě to,“ řekla nyní jedenatřicetiletá závodnice pro Sport.

Šampionka Wimbledonu brala zakázané látky, změnila se k nepoznání

Jak počínání své lásky a svěřenkyně viděl oštěpařský král? „Samozřejmě jsem jí to hrozně přál. Vím, co pro úspěch udělala. Ale nejsem zklamaný, však já na svém prvním mistrovství Evropy také vypadl,řekl pro Sport Železný, který v roce 1990 nepochodil na ME ve Splitu. Vše si však mnohokrát v kariéře vynahradil. Je držitelem tří zlat (1992, 1996, 2000) a jedné stříbrné medaile z olympijských her (1988), trojnásobným mistrem světa (1993, 1995, 2001) a držitelem světového rekordu (98,48 metru). 

Na SportechŽivě jsme také psali o smutném osudu olympijského vítěze, který skončil úplně na dně.

Myslíte si, že to manželé Železní dotáhnou k nějaké medaili? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články