Češi na olympiádě 2024: Kolik medailí nám reprezentanti přivezou? Odpověď je jasná

Autorský komentář: Z Tokia přivezli čeští reprezentanti jedenáct medailí. Bude se jim podobně dařit i v Paříži? Odpověď je už teď jasná.

i Zdroj fotografie: Český olympijský výbor
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Letní olympijské hry v Paříži se blíží a pomalu se začíná rýsovat, kteří sportovci by měli Česko ve Francii reprezentovat. Před necelými třemi roky měla česká výprava v Tokiu hned 115 reprezentantů a přivezla celkem jedenáct medailí (4 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové). Je vysoce pravděpodobné, že podobný počet českých sportovců zamíří pod pět kruhů i tentokrát. Ostatně od vzniku samostatné České republiky vždy čítala výprava minimálně 105 reprezentantů (2016). V roce 2004 se navíc na letní olympiádě představilo 142 Čechů. Kolik medailí tentokrát přivezou?

Divoká voda, střelba i tenis

Že bychom vyšli tentokrát medailově naprázdno? Ne, to se určitě nestane. Češi na letních olympijských hrách pokaždé vybojovali minimálně sedm cenných kovů a z Londýna, Ria de Janeira i z Tokia přivezli minimálně deset placek. V Paříži mohou naši reprezentanti klidně překonat rekord. Žhavých medailových želízek budeme mít v ohni celou řadu.

iZdroj fotografie: Český olympijský výbor

Tradičními českými medailovými baštami jsou slalom na divoké vodě, sportovní střelba a tenis. I když se v historii o největší žně postarali atleti, na této frontě zažívají sportovci se lvíčkem na prsou ústup ze slávy. V roce 2020 cinkly na stadionu jen dva cenné kovy v oštěpařském sektoru (Vadlejch a Veselý).

Tenis na antuce? Máme Krejčíkovou!

Doposud v kvalifikacích na olympiádu Češi vybojovali 31 míst, další ale budou postupně přibývat. Navíc do Paříže by měla jet většina českých medailistů z předchozích her. Mezi adepty na medaili by v roce 2024 také určitě neměli chybět například sportovní lezec Adam Ondra, čerství mistři světa v plážovém volejbalu Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem nebo mistryně světa v lukostřelbě Marie Horáčková. A vzhledem k tomu, že se tenis uskuteční v Paříži na Rolland Garros, bude mít velkou šanci skvělá antukářka a vítězka French Open Barbora Krejčíková. Suma sumárum? Je to jasné: čeští sportovci přivezou rekordní počet medailí!

Kolik medailí podle vás Češi vybojují v Paříži?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články