Mnoho evropských zemí už začíná chystat provizorní rozlosování, aby došlo k tomu, že se alespoň v nejdůležitějších ligách dohraje sezona. Řeč je především o fotbalu, který je v mnoha státech sportem číslo jedna. I když se bude hrát před prázdnými stadiony, stále je to pro mnoho klubů lepší, než kdyby se nehrálo vůbec. Alespoň budou moci poměřit své síly.
V Belgii stále zákaz
Jsou ale stále země, kde se něco podobného zatím nechystá. Jednou z takových zemí je i Belgie, která je v opatřeních celkem radikální. Zatímco jinde už se postupně začíná rozvolňovat, tak v této zemi došlo k prodloužení zákazu sportovních akcí až do konce letošního července. Navíc to byla právě Belgie, kde se z důvodu obav z koronaviru ligy ukončily jako první z celé Evropy. Tedy pokud máme stále mluvit o fotbale. Až po Belgii následovaly další země, jako třeba Francie, Nizozemsko nebo Česká republika.
Dohrání fotbalové ligy je nereálné
I když by jednotlivé kluby sebevíce chtěli, musí respektovat vládní nařízení, které bylo potvrzeno a podle slov premiérky Sophie Wilmesové potrvají omezení týkající se sportu, včetně fotbalu, minimálně do konce července. Samotné kluby tedy nyní musí zareagovat a patrně dojde k tomu, že letošní sezonu ´předčasně ukončí. Patrně není reálné, aby se vše dohrávalo později. Navíc je tu stále otázka, zda vláda nebude zákaz i nadále prodlužovat.
UEFA chtěla mít dohráno
V Belgii tak vznikla celkem paradoxní situace, jelikož je třeba říci, že ze strany UEFA se očekávalo, že by jednotlivé fotbalové ligy měly být v rámci jednotlivých zemí do konce července dohrány. V Belgii tomu tak nebude a podle všeho se ani dohrávat nebude. Sezona se tak bude patrně ukončovat předčasně a vítězem se patrně stane Bruggy, před Gentem. Otázkou je, jak se k těmto výsledkům postaví právě UEFA, pokud jde o nominace klubů do pohárových soutěží. Nutno totiž dodat, že už když Belgie přerušila ligu, tak hrozila, že její kluby vyřadí právě z důvodu ukončení. Nakonec to stejné udělaly i další země a tak z původního vyhrožování patrně sešlo.