Afričanům se v Česku daří, někteří mají opravdu vysokou cenu

i Zdroj fotografie: en.wikipedia.org
                   

V čem vynikají fotbalisté z Afriky nad evropskými hráči? Popularitu si získávají především kvůli své pracovitosti, touze se neustále zlepšovat a mnoha případech je zdobí také skromnost. Několik fotbalistů z nejstaršího kontinentu světa působí i na území České republiky, přestože jejich počty nejsou oproti Anglii nebo Německu nikterak oslnivé. Když už u nás ale dostanou šanci, jejich výkony opravdu stojí za to. V tomto článku vám představíme nejluxusnější zboží, které se zde momentálně nachází.

Ibrahim Traoré (SK Slavia Praha)

Jednatřicetiletý záložník původem ze slavného Pobřeží slonoviny přišel do Slavie v roce 2019 a tamní fanoušky prakticky okamžitě přesvědčil o svých kvalitách. Odehrál několik dobrých zápasů na domácí scéně, předvedl se také v rámci evropských soutěží. O jeho kvalitách ostatně svědčí i fakt, že reprezentace jeho rodné země jej povolal do zbraně. Někdejší opora libyjského Al-Ahlí, Táborska či Zlína se v českém prostředí vypracovala od píky a nyní sklízí zasloužené ovace. Jeho cena se po skvělém ročníku vyšplhala už na téměř dva miliony eur.

Joel Kayamba (FC Viktoria Plzeň)

Sedmadvacetiletý Joel Ngandu Kayamba pochází z Demokratické republiky Kongo a na území České republiky už prošel řadou klubů. Nejprve působil v Hlinsku, pak se přesunul na hostování do Příbrami, jeden rok patřil Opavě a nyní už třetím rokem kope za FC Viktorii Plzeň. V barvách západočeského celku naskočil do 31 soutěžních zápasů, jeden gól sám vstřelil a na dalších pět nahrál. Kdyby jej nezbrzdilo zranění, určitě by měl statistiky ještě o něco lepší. Přestože je v Plzni opravdu silná konkurence, když je Kayamba zdravý, na kraji zálohy nastupuje pravidelně.

Peter Olayinka (SK Slavia Praha)

iZdroj fotografie: guardian.ng
Zdroj fotografie: guardian.ng

Čtyřiadvacetiletý rodák z Nigérie má za sebou dvouleté angažmá ve slavném belgickém Gentu. Během této doby ovšem nedostal ani jednou příležitost nakouknout do ostrého zápasu, takže v průběhu smlouvy zamířil na hostování do Dukly Praha. To byl pro něho obrovský krok zpátky.

Povedená anabáze se však šikovnému záložníkovi přeci jen vyplatila. Díky jeho šesti trefám a stabilním výkonům si jej vyhlédlo vedení Slavie, kam také roku 2018 přestoupil. Následně se stal jednou z hlavních tváří sešívaného tažení evropskými soutěžemi, branku vstřelil například Interu Milán. Dostal se i do nigerijské reprezentace a dá se předpokládat, že na současné adrese dlouho nevydrží.

Guélor Kanga (AC Sparta Praha)

Na samotný závěr nemůžeme zmínit nikoho jiného, než-li sparťanského tahouna Guélora Kangu. Devětadvacetiletý střední záložník z Gabonu se sice už několikrát loučil, nakonec k přestupu ale ani jednou nedošlo. Za to mohou být letenští fanoušci opravdu vděční, protože při absenci Bořka Dočkala se stal Kanga hlavním motorem a mašinou na branky. V této sezóně jich zaznamenal deset a patřil mezi nejlepší střelce soutěže. V létě mu ovšem končí smlouva a nikdo dnes nedokáže říci, zda se dočká jejího prodloužení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články