Dovedl Leicester k titulu, pak za něj Chelsea utratila miliardu. Dnes tápe a zkouší štěstí ve druhé lize

Patřil ke zlaté generaci hráčů, která se postarala o jedno z největších překvapení v historii anglického fotbalu. Když Leicester City jako nováček soutěže před pěti lety získal mistrovský titul, tehdy pětadvacetiletý záložník Danny Drinkwater patřil k oporám mužstva. I proto za něj o rok později zaplatila londýnská Chelsea 35 milionů liber (více než miliardu korun). Přesto dnes tápe.

i Zdroj fotografie: Chelsea FC
                   

Odchovanec Manchesteru United se objevil v dresu Leicesteru City poprvé v létě 2012 po několika hostování v druholigových klubech. Anglickou Championship tehdy hrál také právě klub z King Power Stadium, ve kterém se mladý Drinkwater okamžitě prosadil a stal se jednou z opor základní sestavy mužstva. Výrazně se tak podepsal i na postupu Leicesteru do Premier League o pouhý rok roky později, kdy nasázel ve 45 utkáních 7 branek.

Jeho bojovost ve středu pole pomohla klubu z hrabství Leicestershire i v nadcházejícím ročníku, ve kterém skončil na čtrnácté pozici a zachránil se v nejvyšší anglické soutěži. Poté přišel stěžejní ročník, kdy Drinkwater spolu se svými svěřenci překvapil fotbalovou Evropu. Místo očekávaného boje o záchranu dokázal Leicester získat vůbec první mistrovský titul v historii – a výrazný podpis na něm měl také Drinkwater, který vedle N’Gola Kantého nastoupil ke 35 utkáním.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Proto není divu, že se o tehdy pětadvacetiletého středopolaře, který nastupoval i za národní mužstvo, zajímali bohatí zájemci. K přestupu však došlo až o rok později, kdy Drinkwater zamířil za svým bývalým spoluhráčem Kantém do londýnské Chelsea. Ta za něj zaplatila téměř 35 milionů liber (více než miliardu korun) a těšila se, že důrazný záložník bude pokračovat ve svých výkonech i na Stamford Bridge. „Jde o typického anglického záložníka s kvalitní přihrávkou, technikou a jeho příchod značně posílí náš střed zálohy,“ prohlásil tehdy technický ředitel klubu Michael Emenalo.

Avšak opak byl pravdou.

Drinkwater se však v široké konkurenci nedokázal prosadit a za Chelsea nastoupil jen dvanáctkrát. Po konci ročníku navíc na lavičku londýnského klubu zamířil italský stratég Maurizio Sarri, který při jednom ze svých prvních rozhovorů prohlásil, že s anglickým sředopolařem dále nepočítá. „Nikdy pode mnou nebude hrát, protože nezapadá do mého způsobu hry. Řekl jsem mu to už v srpnu, ale ač velmi dobře znal situaci, rozhodl se zůstat,“ prohlásil tehdy Sarri.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Drinkwater pod Sarrim nastoupil za celý ročník pouze jednou a v létě 2019 zamířil na výpůjčku do anglického Burnley. Ani pod Samem Dychem se však neprosadil a putoval sérií nevydařených hostování dále přes Aston Villu, rezervu Chelsea a tureckou Kasımpaşu až do druholigového Readingu.

Tam dnes jednatřicetiletý Drinkwater, který je stále kmenovým hráčem Chelsea, podepsal smlouvu před několika dny. Zda se konečně v klubu uchytí je otazníkem, faktem však zůstává, že bývalý anglický reprezentant je jedním z největších přestupových omylů v historii londýnského klubu.

zdroj: skysports.com, punditfeed.com, thesun.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články