Kávová sedlina pohnojí květiny nebo zbaví celulitidy, vyzkoušejte ji

                   

Kávou začíná den nejednoho z nás. Hrníček tohoto horkého, lahodného moku umí povzbudit a pozitivně naladit. A v případě, že si dopřáváte kvalitní mletou kávu tzv. turka, do které si nepřidáváte žádný cukr ani mléko, děláte i něco pro své zdraví. Mnoho výzkumů prokázalo, že takto připravovaná káva dokáže stimulovat krevní oběh, dobře působí na srdce, podporuje naše myšlení a k tomu zrychluje metabolismus. Jenomže co s kávovou sedlinou, která po kávě zbyla? I tu lze využít, a to dokonce hned dvanácti různými způsoby. Stačí lógr po dopití kávy vysypat na pečící papír a nechat ji vyschnout na suchém a teplém místě. A pak ji můžete vyzkoušet.

Domácí kosmetika pro vás

  • Výživa vlasů

Pokud máte slabé, lámavé vlasy, které vám vypadávají, zkuste na ně použít zábal z kávové sedliny. Po umytí si ji do vlhkých vlasů vmasírujte a poté si je zabalte do ručníku. Nechte přibližně 20 minut účinkovat a poté spláchněte čistou vodou. Obzvlášť tmavé vlasy se po této masce rozzáří.

iTmavých vlasům dodá kávová sedlina lesk.
  • Peelingový gel

Peelingové sprchové gely jsou drahé, ale vy si ho můžete připravit i doma. Usušenou kávovou sedlinu vmíchejte do krému nebo olejíčku a vmasírujte si ji pečlivě do potřebných míst. Při pravidelném používání celulitida a pomerančová kůže zmizí a místo nich bude napnutá, hydratovaná a hebká pokožka.

  • Mýdlo na ruce i obličej

Mýdla na odstranění silné špíny, obsahují něco na způsob peelingového gelu. Vy ale po umytí lógrem dosáhnete stejného výsledku. Vaše pokožka bude nejenom čistá, ale také hydratovaná a zbavená odumřelých částeček kůže.

  • Krém na odstranění kruhů pod očima

Když vmícháte kávovou sedlinu do krému nebo olejíčku a výsledný produkt si vetřete na kruhy pod očima, tento nepříjemný estetický problém se spraví. Pomůže rovněž na ochablá oční víčka.

iNa unavené oči pomůže peelingový krém z kávové sedliny.

V boji proti vetřelcům v domácnosti

  • Proti mravencům

Jestliže se vám do domu nastěhovali mravenci, využijte v boji proti nim kávovou sedlinu. Díky aromatu, které v ní zůstalo, je velmi účinná na rušení mravenčích stezek. Když ji nasypete tam, kde mravenci chodí, ti budou dezorientovaní a již nenajdou cestu zpět.

  • Proti blechám

Ze stejných důvodů jako o případ výše, je sedlina účinná i na blechy. Pokud chytil váš mazlíček blechy, vmasírujte mu trochu lógru do srsti.

iVmasírujte mazlíčkovi do srsti kávovou sedlinu a zbavíte ho blech.
  • Proti slimákům

Pokud byla vaše zahrádka napadena hlemýždi nebo slimáky, můžete se jich zbavit díky kávové sedlině. Měkkýši nemají vůni kávy rádi, a proto se na místě, kam ji nasypete, už neobjeví.

  • Proti vosám

Ani vosy si aroma kávy zrovna neužívají. Stačí tedy dát vysušenou kávovou sedlinu do nádoby, ve které ji můžete zapálit. Jakmile tak učiníte, silná vůně donutí vosy k ústupu.

iVosy nemají rády vůni kávy.
  • Proti kočkám

Je jedno, jestli chcete ochránit své květinové záhonky před vlastní nebo sousedovou kočkou, když je posypete kolem dokola kávovou sedlinou, kočky se budou držet v uctivé vzdálenosti.

Další typy na využití

  • Hnojivo

V lógru je obsaženo mnoho minerálů a výživných látek. Například se v něm nachází dusík, draslík a fosfor, což jsou báječné přísady do kvalitního hnojiva. Přidejte trochu kávové sedliny do hlíny u vašich domácích či venkovních květin a zajistíte jim zdraví a sílu.

  • Pohlcovač zápachu

Když se kávová sedlina suší, musí se tak činit na suchém místě. Je to z toho důvodu, že jinak do sebe dokáže nasát vlhkost ze svého okolí a to včetně nepříjemných pachů. Pokud je toto vaším záměrem, dejte kávovou sedlinu do menší mističky a dejte ji otevřeně do lednice. Všechny pachy se zneutralizují a otravný zápach zmizí do několika hodin.

  • Univerzální čistič

Pro své peelingové schopnosti je kávová sedlina schopná vyčistit také vaše věci od nečistoty. Pomůže se zaschlou špínou na hrncích i pánvích, poradí si s mnoha povrchy. A to dokonce i s rzí usazenou na vašem grilu.

iS lógrem se vám bude uklízet snadněji.
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články