Něco takového na profesionální úrovni ještě zřejmě nezažil. Patrik Vydra je jedním ze sparťanů, kterým se nepozdává postup rozhodčího v Rijece.
Porážka bolí. Sparta nezvládla dohrávku utkání Konferenční ligy v Rijece (0:1), která byla kvůli počasí odložena na pátek. Rozhodčí nechal ve čtvrtek hráče na silně podmáčený terén nastoupit a duel několikrát přerušil. Někteří fotbalisté se k jeho postupu vyjádřili velmi kriticky. „Určitě nepříjemná zkušenost, ale nedalo se s tím nic dělat. Déšť byl tak silný, že se nedalo hrát,“ uvedl Patrik Vydra pro stránky Sparty.
Vydra: Nezvládli jsme to
Jedna věc je, že na mokrém pažitu nešlo téměř hrát, druhá, že šlo o zdraví. „Musíte se dvakrát rozcvičit, zůstat koncentrovaní, pořád se převlékat do suchého a vzápětí zase moknout. Je to hodně nepříjemné, ale pro oba týmy stejné. Osobně si myslím, že se včera vůbec hrát nemělo, protože počasí bylo takové, jaké bylo. Dneska jsme to ale každopádně nezvládli,“ prohlásil pro web klubu Vydra.
⏰ KONEC
Z Rijeky odjíždíme bez bodů ❌ pic.twitter.com/iqCD6D4rrO— AC Sparta Praha (@ACSparta_CZ) October 24, 2025
„Myslím si, že na takové ploše se nehraje dobře nikomu. Míč se zastavoval na hodně místech. Nevím, jestli se tomu dá říkat fotbal. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nejsme z toho nadšení, ale musíme se z toho poučit a připravit se na Bohemians. Nevěděli jsme, že to bude až tak podmáčené. Říkali nám, že míč normálně jezdí, ale realita byla bohužel jiná. Třeba Birmovi se to čtyřikrát zastavilo, když běžel sám. V tu chvíli jsem si řekl, že už to není fotbal. V těchto podmínkách se prostě hrát nedalo,“ stěžoval si Vydra.
Druhý zápas bez gólu
Kdo čtvrteční trápení viděl, musel si klepat na čelo. Dle redakce SportyŽivě je neuvěřitelné, že něco takového rozhodčí Jones povolil. „Kdybych nahrával po zemi, skončilo by míč metr přede mnou. Tak jsem si zkoušel vždy míč nadhodit. Byla to jedna z možností, jak danou situaci řešit. Bohužel to dnes nevyšlo. Rozhodlo jedno polevení, které soupeř potrestal. To se nám nesmí stávat. Musíme se z toho poučit, aby se to neopakovalo,“ doplnil Vydra.
Pro Spartu je nepříjemná další věc. Podruhé za sebou nevstřelila gól. Minulý víkend zaváhala také na Slovácku (0:0) „Určitě je to varování. Musíme zlepšit ofenzivní stránku, protože defenziva je podle mě slušná, ale dopředu se teď trochu trápíme. Věřím, že s Bohemkou to prolomíme,“ burcuje Vydra své spoluhráče. Snad už se podobného zážitku nikdy nedočká.
