Cyklistický šampion Sagan prošustroval všechny peníze. Přiznal závislost

Slovenský cyklista Peter Sagan přiznal problémy. Nerozvážná investice připravila krále sprintů o peníze a málem ho stála i kariéru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Slovenský cyklista Peter Sagan vydělal závoděním hromadu peněz a podle všeho je umí velmi dobře zhodnocovat. Dalo by se podle SportyŽivě říct, že v investicích se pohybuje stejně jako tomu bylo v závodním pelotonu. Nejdřív se ukrýval uprostřed, aby poté vyrazil k neuvěřitelnému sprintu. Vždyť v loňském roce ho známá švýcarská banka vyhlásila nejlépe investující celebritou. Své portfolio údajně dokázal zhodnotit o 129 %.

Sagan se musel mírnit

Byly ale časy, kdy měl hluboko do kapsy. S penězi totiž neuměl hospodařit. Práskl to na sebe v novém pořadu televize Markýza Možné je všetko! Peníze si ve svých začátcích povětšinou vydělal závoděním. „Cyklistika je finančně náročná. Stále se vám kazí součástky nebo se odírají gumy. Všechny peníze šly tedy na opravy. Větší investicí byla plazmová televize a PlayStation,“ prozradil v zábavné show.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Pepe Majeský (@pepemajesky)

Jak ale přiznal, z prvního většího nákupu se stala závislost. „Pořád jsem jenom hrál a už jsem ani netrénoval. Jen jsem dohrál jednu hru, druhou, a když jsem si chtěl zahrát třetí a nebyly peníze, tak jsem se zas vrátil do sedla,“ popsal svoje začátky. Bylo tedy štěstí, že zpočátku těch financí nebylo tolik. Jinak by byla jeho kariéra zcela určitě v ohrožení. Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice ukončil kariéru v roce 2023.

Kvůli zranění přišel o olympiádu

Přesedlal pak na horská kola a jeho cílem byla olympiáda v Paříži. Přišly ale zdravotní komplikace, čímž ztratil dva měsíce přípravy. Na olympiádě chtěl ale udělat výsledek, a ne skončit někde vzadu. Závody tak nakonec sledoval v televizi. Tam se teď po ukončení kariéry dost často objevuje. Třeba jako ve zmiňovaném pořadu nebo v taneční soutěži Let´s Dance, kde skončil v semifinále.

Nakonec neupoutal jen tanečními kreacemi, ale řešil se i údajný románek s českou herečkou a zpěvačkou Evou Burešovou, která na Slovensku také tančila. V Bratislavě je paparazzi nachytali ruku v ruce a bylo z toho velké pozdvižení. Zatímco Sagan mlčel, Burešová vysvětlila, že jsou jen přátelé a o nic nešlo. Žádný románek, žádný flirt. Jestli to je pravda, ví jen zúčastnění. Každopádně na vztahu s šéfkuchařem Přemkem Forejtem se to nepodepsalo.

Co říkáte na zálibu Sagana, která ho málem stála kariéru

Diskuze Vstoupit do diskuze
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články