Český obr změnil svůj osud. Místo dřiny v dílně vydělává desítky milionů v NHL

Další milník v životě muže, který rozhodně neměl být na výsluní. Český hokejový útočník Adam Klapka podepsal v NHL smlouvu na 54 milionů korun.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

S jeho kariérou to nevypadalo dobře. Potácel se v nižších soutěžích a dost často slyšel z tribun posměšky. Kvůli nedostatku financí už dokonce uvažoval o tom, že obleče montérky a zapojí se do rodinné sklenářské firmy. Hokejový útočník Adam Klapka se ale vzepřel osudu. Neúnavnou pílí se den po dni zlepšoval, až to dotáhl do NHL. A v nejlepší lize nyní podepsal kontrakt za desítky milionů.

Klapka nasbíral 10 bodů

Už je to černé na bílém. Klapka bude nadále oblékat dres Calgary. S vedením Flames se dohodl na nové dvouleté smlouvě, díky níž si vydělá 54 milionů korun. Řekl si o ně svými výkony v uplynulé sezoně. Ve 31 zápasech zaznamenal v dresu Calgary dle rešerše redakce SportyŽivě 6 branek a 4 asistence.

Ale nejde jen o body. Jakmile je 203 cm vysoký dlouhán na ledě, musí si dávat každý pozor. Jen během dubna Klapka rozdal celkem 32 hitů, což nestihl žádný jiný hráč v týmu Flames. „V září jsem jel do kempu s tím, že udělám tým. A to se mi povedlo. Poté tam byly nějaké výkyvy, posílali mě nahoru dolů, což k tomu patří. Na konci sezony jsem dostal šanci a odehrál asi posledních 20 zápasů v kuse,“ řekl Klapka pro stránky hokejového svazu.

Hrál i na MS

Svůj um prokazoval také v nižší zámořské soutěži. V AHL naskočil dle rešerše redakce SportyŽivě do 34 utkání a vyprodukoval 26 bodů (14 gólů +12 asistencí, včetně play off). Kvalit českého hráče využil i Radim Rulík na nedávném mistrovství světa. Klapka se mu skvěle hodil do systému. Navíc bezchybně plnil jeho úkoly. Šanci dostal v pěti utkáních, v nichž dvakrát zamířil do černého.

Potupa pro Pastrňáka. Reprezentační hvězda chybí mezi nejlepšími hráči NHL, čeští fanoušci protestují

Odchovanec pražské Slavie se vydal do zámoří po jediné extraligové sezoně v Liberci, předtím bojoval o svůj hokejový život také v Benátkách nad Jizerou. Je to pro něj již třetí smlouva v NHL. Zástupci Calgary s ním evidentně počítají, protože mu zase přidali. Aby ne. Klapka stále prokazuje, že je ochoten akceptovat jakoukoliv roli v týmu a makat na ledě do posledního dechu.

Jak se vám líbil Klapka na MS? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
TOPlist