Bývalý zápasník UFC dostal zákaz na dva roky! Neprošel testy na steroidy.

                   

Bývalý zápasník UFC (Ultimate Fighting Championshop) a také účastník titulové bitvy Gilbert Malandez dostal zákaz zápasení na dva roky, neprošel testy, před zápasem v Bellatoru.

USADA, co to je?

United States Anti-Doping Agency (USADA) je přední anit-dopingová organizace na světě. Stará se o řadu sportů od bruslení až po UFC. Pro UFC byl vytvořen vlastní program pojmenovaný UFC anti-doping program, který je optimalizovaý pro účely mma.

USADA UFC program

iZdroj fotografie: usada.org

Gilbert Malandez a testy.

Gilbert Malandez (38 let) byl pozitivně testován na růstový hormon (peptid GHRP-6). Následně se u zápasníka prokázal GHRP-6(2-5)-OH a GHRP-6(2-6)-OH.

USADA vyjádření.

Naší odbornící z USADA vyprodukovaly výsledky testů a zjištění použití dopingových látek bylo prokázáno. Vše bylo zpracováno dle řádu a směrnic USADA a Bellatoru.

Melanderzův zákaz začne lednem minulého roku, protože to je datum, kdy byl pozitivně testován.

Bojovník již zákaz měl.

Toto je druhý případ, kdy Gilbert Malandez byl pozitivně testován na zakázané látky. Poprvé byl načapán na jaře 2015 po turnaji UFC 188. Gilbert měl v UFC šest zápasů, bohužel se mu podařilo vyhrát pouhý jeden.

Gilbert Malandez

iZdroj fotografie: ufc.com

USADA a UFC

Když se UFC snažilo dostat do podvědomí jednotlivých států, jakožto uznávaný sport, museli přijmout i USADU, který za její působnost chytla řadu podvodníků např. Jon Jones, Chad Mendes nebo TJ Dillishaw. USADA aktuálně zvažuje nové pravidla proti neskutečnému hubnutí bojovníků, kdy se zápasníci odvodní na velice nebezpečnou úroveň, následně bez vody naváží a hned po vážení se dopíjí a dojídají. Tento proces je velice nebezpečný na orgány sportovce. I slavný komentátor Joe Rogan aktivně bojuje proti hubnutí přes vodu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Je Volkswagen Golf Variant ideální rodinné auto?
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská ponorka zaútočila na výcvikové středisko ve Lvově: Nečekaný útok Černomořské flotily podtrhává nedostatek pozemní munice
Události247.cz
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
VědaŽivě.cz
Podivné způsoby, jak naši předkové určovali těhotenství: Ženské oči, pivo a cibule v hlavní roli