Odložení her může být pro řadu sportovců pozitivní zprávou

Když světem proběhla zpráva o tom, že se olympijské hry v Tokiu odkládají, tak to pro mnoho sportovců znamenalo zhroucení jejich snu. Samozřejmě berou na vědomí, že zdraví všech je přednější, ale zároveň cítili zklamání z toho, že dlouhou dobu ladili formu právě pro tuto událost, aby ze sebe mohli vydat to nejlepší.

Zdroj fotografie: rock-cafe.info

Když světem proběhla zpráva o tom, že se olympijské hry v Tokiu odkládají, tak to pro mnoho sportovců znamenalo zhroucení jejich snu. Samozřejmě berou na vědomí, že zdraví všech je přednější, ale zároveň cítili zklamání z toho, že dlouhou dobu ladili formu právě pro tuto událost, aby ze sebe mohli vydat to nejlepší.

Někteří si nejsou jisti, zda budou ve formě i příští tok (nebo možná i ten přes příští), na odložené olympiádě. Jiní zase už chtěli s kariérou skončit a ti další vůbec nevědí, co si počnou. To jsou ty negativní zprávy ze sportovního světa. Zároveň tu ale mohou být i ty pozitivní, kterým kromě jiného nahrává také fakt, že u některých disciplín stále ještě neproběhly kvalifikační závody a otázkou je i to, zda se z důvodu ročního odložení nakonec nebudou opakovat. Najednou může být odložení her pro mnohé dobrou zprávou.

Zdroj fotografie: cdn.cfr.org

Ti, co neuspěli

Pokud by došlo k tomu, že se kvalifikační závody budou s konaným termínem opakovat, mohou z toho profitovat ti, kteří letos neuspěli. Ať už z toho důvodu, že neměli dobrou formu, tak z toho důvodu, že byla velká konkurence, ne o jednoduše proto, že se jim to nepovedlo podle představ. Důvodů může být řada. Pokud by se kvalifikace opakovaly, mají druhou šanci. A to se týká i těch, kteří věděli, že na letošní kvalifikace nebyli úplně ve formě a tak ocení, že se uskuteční později a oni budou lépe připraveni.

Ti, co mají zranění

Sportovcům se zranění nevyhýbá. Mnoho z těch, kteří se na olympiádu těšili, se následně začalo potýkat se zdravotními problémy a hrozilo, že se na letošní letní olympijské hry v Tokiu vůbec nepodívají. Díky odložení, ať už to bude o rok nebo o dva, mohou tyto starosti jednoduše hodit za hlavu, jelikož do nového termínu se stihnou doléčit a pokud se neobjeví zranění jiné, tak budou mít možnost reprezentovat, což by pro ně letos nemuselo být vůbec jisté.

Zdroj fotografie: phase-iv.com

Ti, co nemají formu

Kvalifikace na olympiádu je jedna věc, ale forma je věc druhá. Mnoho sportovců sice ladilo formu, ale nevypadalo to, že by v letošním roce byli na svém vrcholu. Měli sice možnost účastnit se olympiády, ale podle jejich současných výkonů to nevypadalo na žádné dobré umístění. I ti jistě odložení olympijských her vítají, jelikož získají další čas na to, aby svou formu vyladili k dokonalosti. Důležité je pro ně v tuto chvíli hlavně to, aby zjistili, v jakém termínu se bude odložená olympiáda konat a oni si mohli sestavit tréninkový plán tak, aby vrchol jejich formy byl právě na této sportovní události.

Ti, kteří dopují

Nyní trochu temná stránka současného sportu. Nebudeme si nalhávat to, že všichni sportovci jsou čistí. Je řada těch, kteří dopují, ať už zatím ještě legálně, nebo nelegálně. I tyto sportovce dost možná potěšilo, že se olympiáda odsouvá. A to ze dvou důvodů. Tím prvním mohlo být to, že v době klasického termínu by se v jejich krvi mohla stále ještě najít určitá zakázaná látka. Druhým důvodem mohlo být to, že se na seznam zakázaných látek dostala i ta, kterou dlouhodobě berou a oni by na dopingových testech měli problém. I ti jistě ocení, že mají rok na to, aby byli čistí.

Zdroj fotografie: en.brilio.net

Ti, kteří mají zákaz

U dopingu ještě zůstaneme. A to konkrétně u těch hříšníků, kterým byl doping v minulosti prokázán a kteří za něj byli potrestáni. A to určitým zákazem účasti na mezinárodních soutěžích. I ti odložený olympijských her jistě vítají. To proto, že těch v letošním standardním termínu by se ještě účastnit nemohli, ale těch co se budou konat až příští tok, nebo případně za dva roky, už mohou být součástí, jelikož jejich trest do té doby vyprší. Nutno však dodat, že tato situace už se začíná řešit i na mezinárodní úrovni a není vyloučeno, že by se zákaz reprezentovat na olympiádě trval i v odloženém termínu. Vše je ale zatím na samotném začátku.