Ledecká sundala lyže, vzala prkno a dojela si pro druhé místo

                   

Těžko bychom hledali všestrannější sportovkyni, než je naše Ester Ledecká, která dlouhodobě sbírala cenné úspěchy na snowboardu a potom přišla olympiáda, kde všem vytřela zrak na… ano, na lyžích. Nyní už střídá obě dvě disciplíny a musíme říci, že se jí velmi daří ať už na dvou, tak na jednom prkně.

Sundala lyže a připnula snowboard

O minulém víkendu jsme ji ještě mohli vidět na závodech Světového poháru v Zauchensee, kde se v sobotu účastnila sjezdu – získala osmé místo, a v neděli v kombinaci – získala šesté místo. Potom následoval přesun, jelikož se chtěla ukázat také ve Světovém poháru v rakouském Bad Gasteinu, kde pro změnu závodila na snowboardu. Měla tak v podstatě jenom dva dny na to, aby se aklimatizovala. Jak se ukázalo, tento nedostatek času nebyl žádným problémem.

Brala druhé místo

Už při kvalifikaci ukazovala, kdo bude s největší pravděpodobností dominovat. Kvalifikaci celkem jasně vyhrála, a tak následovaly vyřazovací jízdy. Ty zvládla celkem hladce. Následovala semifinále, kde zdolala Němku Němku Carolin Langenhorstovou a mohla jít vstříc finálové jízdě, kde byla její soupeřkou Hofmeisterová z Německa. Na tu bohužel Ester Ledecká nestačila, a tak se musela spokojit „až“ s druhým místem. I to je velký úspěch, zvláště když k tomu přidáme fakt, že pouhé dva dny před tím se ještě proháněla na lyžích a na pořádnou aklimatizaci ani přípravu neměla zase až tak moc času.

Na čem příště?

Plán na tuto sezonu je jasný. Ester Ledecká chce i nadále střídat obě disciplíny a neustále měnit lyže za snowboard. V obou sportech ukazuje svou výjimečnost, i když pravdou je, že snowboard jí jde z celkově dlouhodobého hlediska přece jenom o kousek lépe. Na lyžích však jde neustále kupředu. Její fanoušci se na ní mohou těšit v paralelním obřím slalomu, ve Slovinsku, v Rogle. V plánu má také jet dva sjezdy v Bansku v Bulharsku, kde dokonce zabojuje o malý křišťálový globus.

Foto: zimbio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení