Hamilton chce jet s černým monopostem a tím upozornit na rasismus

Zdroj fotografie: zen.yandex.com

Lewis Hamilton je nejenom mistr světa závodů Formule 1. Aktivně se také angažuje v oblasti lidských práv a rasismu. Již dříve kritizoval vedení F1 za postoj v rámci hnutí Black Lives Matter. Nyní mu chce vyjádřit podporu on sám, jízdou v černém monopostu.

Lewis Hamilton je ve světě Formule 1 velký pojem. Nejenom pro své výkony, ale i některé životní postoje. Mistr světa Hamilton se už před nedávnem nelichotivě vyjadřoval na adresu vedení Formule 1, že nepřijala žádné konkrétní stanovisko a určitou podporu hnutí Black Lives Matter. Neodpustil si také rýpnutí, že je to jednoduše proto, že motosport je obecně sportem hlavně pro bílé, kteří zde převažují. Tento jeho názor pochopitelně vyvolat i řadu kritiky.

Zdroj fotografie: somanyhorses.ru

Své názory chce vyjádřit znovu

Své názory, tentokrát spojené s bojem proti rasismu a diskriminaci chce vyjádřit znovu. Už to ale nebudou jenom slova, jelikož se bude jednat o konkrétní činy. Lewis Hamilton a tedy i stáj Mercedes se rozhodli, že nechají jeho vůz přestříkat. Z typicky stříbrné barvy by se měl stát černý monopost. Tímto se Hamilton připojí k hnutí Black Lives Matter a tím mu vyjádří podporu přímo na závodech.

Již tuto neděli

Jak Hamilton, tak i Mercedes se jasně vyjádřili v tom smyslu, že ani diskriminace, ani rasismus nemá v naší společnosti místo. Tento názor a symbolické připojení k hnutí Black Lives Matter tak bude prezentováno již tuto neděli. Lewis by měl na trať ve Spielbergu zamířit s černým monopostem, který jeho pohled a postoj nejlépe vyjádří. Jde tak o jedno z mnoha gest, kterými řada jiných sportovců hnutí vyjadřuje podporu.

Zdroj fotografie: zen.yandex.ru

Tato neděle však nebude velkou motoristickou událostí jenom proto, že Lewis Hamilton pojede s černým vozem. Nelze zapomínat také na to, že se jedná o první závod letošní sezony. Ta byla kvůli koronaviru odložena o zhruba 4 měsíce a tak je první z nich naplánován až na toto datum, tedy 5. července. Pojede se ve Spielbergu za přísných bezpečnostních opatření. A jinak tomu nebude ani za týden, kdy se pojede znovu na stejné trati. Dále je naplánováno dalších 6 závodů, u kterých jsou známy termíny i to, že se pojede bez diváků.