Armádní sportovní centrum Dukla bude hledat nového ředitele. Musí být voják

                   

Armádní sportovní centrum Dukla bude hledat nového ředitele. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara bude v průběhu letošního léta vypsáno výběrové řízení. Současný ředitel centra skončí v září.

Armádní sportovní centrum Dukla je vedena současným ředitelem již od roku 2001. Je jím Jaroslav Priščák, který je znám také jako bývalý československý reprezentant ve skoku dalekém, ale také jako reprezentant v trojskoku. Ten by měl na této pozici setrvat až do září, kdy je naplánován jeho odchod do důchodu. Nutno také dodat, že aktuálně už je Priščák v Dukle na pozici ředitele jako civilní zaměstnanec, jelikož jeho služební poměr u armády mu skončil už v únoru.

Výběrové řízení na nového ředitele

Ministr obrany Lubomír Metnar oznámil, že během léta bude vypsáno výběrové řízení právě na pozici ředitele sportovního centra Dukla, který po bývalém reprezentantovi vše převezme. Ten na této pozici „přesluhuje“ hlavně z toho důvodu, že v letošním roce se měly konat olympijské hry a nebylo by moudré ředitele před takto důležitou sportovní událostí měnit. V tomto směru se současného ředitele zastala i řada sportovců z Dukly, díky čemuž mohl na této pozici ještě nějaký ten měsíc zůstávat.

iZdroj fotografie: mir-la.com

Ředitel v uniformě

Hlavním důvodem toho, proč současný ředitel Jaroslav Priščák končí, je primárně to, že mu již vypršel jeho současný služební poměr a tak je v podstatě civilní osobou. Jednoduše řečeno by tak na pozici ředitele armádního sportovního centra být neměl. Důvodem jeho setrvání byla určitá výjimka, která byla udělena i na žádost sportovců, právě pro určité jistoty před samotnou olympiádou. Mezi sportovce, kteří žádali jeho setrvání, se zařadila třeba oštěpařka Barbora Špotáková, stejně jako moderní pětibojař David Svoboda.

iZdroj fotografie: supercoolpics.com

Ta však byla odložena na příští rok a tak dojde k tomu, že patrně během léta bude vypsáno výběrové řízení právě na pozici ředitele. Tím by se měl stát ten člověk, který nejlépe splní všechny požadavky a hlavně bude samozřejmě také ve vojenském služebním poměru, aby v tomto směru byly splněny všechny zásady a vedení sportovního centra Dukla měl pod sebou člověk, který musí být v uniformě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články