Kubalík si připsal asistenci, na výhru to ale nestačilo. Prosadili se i další Češi v zámořské NHL

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Letošní NHL je v plném proudu a jednotlivé zápasy vypadají velice zajímavě. Jak probíhaly jednotlivá utkání na ledu Detroitu, Toronta nebo Montrealu?

Český útočník Chicaga, Dominik Kubalík, si připsal krásnou asistenci, přesto ale jeho tým podlehl Tampě Bay 1:4. Tomáš Hertl skóroval v zápase proti St. Louis, ale na výhru to ani v tomto případě nestačilo. Naproti tomu Faksův Dallas vyhrál v Detroitu 3:0 a Faksa se na tom podílel jednou asistencí. David Rittich dostal šanci hájit branku Calgary, jeho tým však prohrál na ledě Toronta 2:0.

Hokejisté Tampy Bay si připsali už druhé vítězství v řadě proti Chicagu. Před dvěma dny vyhráli 4:2 a celkově vyhráli už tři zápasy za sebou. Voráčkova Philadelphia prohrála s New York Islanders vysoko 6:1. V zápase byla klíčová hned úvodní třetina, kterou Islanders vyhráli s přehledem 4:1. Dvakrát se trefil Cizikas a za Flyers se trefil na konci první dvacetiminutovky Farabee.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po dlouhé sedmizápasové přestávce se do branky Calgary Flames postavil český brankář David Rittich, ale radost z vítězství mu sebral soupeř. Rittich sice úspěšně zneškodnil 31 z 33 střel, ale jeho kolega na druhé straně Campbell zlikvidoval všech 31 střel Flames. Calgary tak prohrálo s Torontem 2:0. Toronto si tak připsalo první výhru po třech ne příliš vydařených utkáních za sebou.

Vítězný gól měl na hokejce Martin Nečas v prodloužení zápasu Caroliny s Columbusem, brankář Blue Jackets Elvis Merzlikins však proti Nečasovi vytáhl jeden ze svých výborných zákroků a podržel svůj tým. Prodloužení nerozhodlo a následovaly nájezdy. V těch gólman Blue Jackets pustil za svá záda pouze pokus Hamiltona a zařídil tak vítězství Columbusu. Třemi góly se blýskl kanadský útočník Derick Brassard v zápase Arizony s Anaheimem a zařídil výhru svého týmu 5:1.

Prosadil se i Slovák Tomáš Tatar, který se podílel na výhře Montrealu nad Vancouverem 5:4 po samostatných nájezdech. Tatar si připsal dva góly a jednu asistenci. Jeho druhá branka byla vítězná v rozstřelu. Dallas na ledě nejhoršího týmu Centrální divize vyhrál 3:0 a napravil tak čtvrteční prohru s Detroitem. Za Stars se vítězně trefil na konci druhé třetiny Tanner Kero. Radek Faksa si připsal bod, když při druhém gólu v zápase asistoval slovenskému obránci Andreji Sekerovi. Konečný výsledek zápasu určil Ty Dellandrea.