Vladimír Darida přišel o auto i miliony, vypověděl u soudu

i Foto: zimbio.com
                   

Před nedávném jsme vás informovali o aféře fotbalisty Davida Limberského, který vinou svého někdejšího kamaráda Čeňka P. přišel o ohromné množství peněz. V kauze však nefiguroval jako jediný hráč plzeňské Viktorie. Hovořilo se taktéž o zesnulém Františku Rajtoralovi či Vladimíru Daridovi, jenž momentálně působí v bundesligovém klubu Hertha Berlín. Ke Krajskému soudu v Plzni se však i přes nabitý program dostavil, aby vysvětlil, jakým způsobem jej podvodník připravil o luxusní vozidlo a peníze za něj utržené.

Vladimír Darida prodával auto, proces svěřil příteli

Devětadvacetiletý Vladimír Darida se před lety rozhodl zbavit svého luxusního BMW, s prodejem však nechtěl mít nic společného. V tom okamžiku ale přispěchal na scénu David Limberský, který svému bývalému spoluhráči doporučil Čeňka P. jako naprostého odborníka. Darida neměl důvod Limberskému nevěřit a zpětně navíc přiznává, že v té době měl úplně jiné starosti, než si proklepávat totožnost neznámého obchodníka:

„David měl o prodeji a koupi aut přehled, věřil jsem mu. Já už tenkrát hrál v Německu, do toho jsme měli úmrtí v rodině. Chtěl jsem prodat auto, ale neměl jsem čas to řešit.“

Jenže bezmezná důvěra se Daridovi hrubě nevyplatila. Čeňkovi P. totiž poslal odměnu za zprostředkování obchodu a následně se od něj dozvěděl, že peníze utržené za prodej vozidla jen tak neuvidí:

„Byla dohoda, že Čeněk P. auto prodá a já dostanu milion a 80 tisíc. Po nějaké době se mi ozval, že je prodané a že by ho potřeboval převést. To zařizoval táta. Já dal údaje, které mi Čeněk poslal mailem, účetnímu, ten vystavil fakturu a Čeňkovi P. ji poslal. Ale nic se nedělo. On mi vysvětloval, že se dostal do finančních potíží, potřebuje více času, ale že to zaplatí.“

Před dvěma lety se Darida dočkal směšné částky

Zmíněný Čeněk P. dělal posléze poměrně dlouhou dobu mrtvého brouka a když začínal být Darida lehce nervózní, poslal mu na bankovní účet jako částečnou kompenzaci směšných 280 tisíc korun. Mělo se jednat o první splátku, jíž budou v dohledné době následovat další. Jenže tím to bohužel skončilo. David Limberský je na tom s odstupem času ještě mnohem hůř, protože do rukou domnělého přítele vložil poměrně velkou část svých úspor.

U soudu pronesl, že s Čeňkem P. uzavřel ústní dohodu o spolupráci na prodeji luxusních vozidel. Onen muž mu prý připadal velice solidní. Chodil hezky oblékaný, nosil drahé hodinky a celkově vystupoval jako úspěšný byznysmen. Nakonec se ovšem pozlátko ukázalo jako dokonalá maska, která z důvěřivého Limberského vymámila kolem pěti milionů korun. Nazpět se mu vrátilo jen 150 tisíc korun.

Obžalovanému nyní hrozí za zpronevěru a podvod až deset let ve vězení.

Foto: zimbio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!