Hrdinové jsou zpátky! České basketbalisty vítaly na letišti zástupy fanoušků

i Foto: bulletsforever.com
                   

Pražské Letiště Václava Havla v neděli kolem sedmé hodiny večerní zaplnily davy lidí snad ze všech koutů naší země. Jaký že to mělo vlastně důvod? Byla snad k dostání nějaká limitovaná edice letenek za výhodnou cenu? Chyba lávky! Očekával se totiž brzký přílet českých basketbalistů, kteří se díky nedávnému vystoupení na Mistrovství světa v Číně stali celebritami číslo jedna. Když se novodobí hrdinové konečně objevili v letištní hale, čekalo na ně přivítání s blízkými a rodinou, ale také zasloužený potlesk či osobní poděkování od desítek příznivců. Tomáš Satoranský, největší hvězda tuzemského týmu, nevěřil, že je u nás něco takového vůbec možné. Basketbal byl totiž v Česku ještě donedávna poměrně opomíjeným sportem.

Satoranský a spol. se zapsali do historie

Česká basketbalová reprezentace se na MS podívala po dlouhých sedmatřiceti letech. Ačkoli jméno Tomáše Satoranského na soupisce vypadalo opravdu zajímavě, ostatní hráči byli na mezinárodní scéně víceméně neznámí a proto se od nich ani příliš neočekávalo. Jak se ovšem sázkové kanceláře mýlily! Češi předváděli naprosto heroické výkony, jimiž zvládli konkurovat i největším favoritům turnaje. Na medaile to sice nestačilo, ale konečné šesté místo je i tak naprosto neskutečným úspěchem, který se nesmazatelně zapíše do dějin sportu hned vedle památného roku 1970, kdy se našim reprezentantům povedlo dosáhnout rovněž šestého místa na Mistrovství světa v tehdejší Jugoslávii.

Návrat domů proběhl za vydatné podpory fanoušků

Když se kolem půl osmé hodiny večerní čeští basketbalisté objevili v letištní hale, čekalo na ně velice milé překvapení. V první řadě se samozřejmě přivítali s rodinami, které neviděli bezmála měsíc. Tým totiž ještě před startem šampionátu vyrazil na přípravný turnaj do Koreje. Kromě rodinných příslušníků se na Letišti Václava Havla objevily také zástupy tuzemských příznivců. Ti jednotlivé zápasy sledovali na televizních obrazovkách a rozhodli se hráčům vyjádřit svůj obdiv i osobně. Basketbalisté samozřejmě vnímali „basketmanii“, která díky nim v České republice propukla, nicméně takto vřelé přivítání si většina z nich ani ve skrytu duše nepředstavovala.

Tomáš Satoranský si atmosféru na letišti nemohl vynachválit a dodal, že právě podpora z domova jim na světovém turnaji dodávala energii. Roli lídra týmu na sebe vzal i v tomto případě, když své spoluhráče rozestavil tak, aby společně mohli ještě naposledy zapózovat všem přítomným novinářům.

Chvíle klidu a pohody? Na ty bohužel není čas

Ačkoli by si čeští basketbalisté jistě zasloužili několik dnů volna, během nichž by mohli strávit čas s rodinami a také pořádně oslavit úspěšný konec turnaje, na nějaký velký oddech mít čas rozhodně nebudou. Zanedlouho totiž startují klubové sezóny, na které je potřeba se s týmy náležitě připravit. Konkrétně Tomáš Satoranský v nejbližších dnech zamíří zpátky do zámoří, kde se připojí k Chicagu Bulls. Čeká jej totiž premiérová sezóna v novém působišti a vzhledem ke snové výplatě, kterou má přislíbenou, bude muset od začátku odvádět naprosté maximum.

Foto: bulletsforever.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články