Další rána pro závody Formule 1. Původně odložený závod byl zrušen

Závody Formule 1 zažívají patrně nejhorší možný scénář, jaký si mohl kdo představit. A vše začalo už v polovině března, kdy se měla odjet první z plánovaných zastávek celé sezony, a to Velká cena Austrálie. Ta byla vzhledem k událostem souvisejících s koronavirem nakonec odložena

Zdroj fotografie: comments.ua

Závody Formule 1 zažívají patrně nejhorší možný scénář, jaký si mohl kdo představit. A vše začalo už v polovině března, kdy se měla odjet první z plánovaných zastávek celé sezony, a to Velká cena Austrálie. Ta byla vzhledem k událostem souvisejících s koronavirem nakonec odložena. Tento stav znamená, že se pro ni bude hledat možný náhradní termín.

Podobný osud potkal i další Grand Prix, které se měly konat později. Odložena byla i Velká cena Bahrajnu, která se měla konat už týden po Austrálii, stejně jako byla odložena také Velká cena Vietnamu, která se měla konat už klasicky za 14 dní, konkrétně první neděli v dubnu. A vzhledem k událostem, ke kterým dochází v souvislosti s koronavirem v místě prvního výskytu, byla raději odložena také Velká cena Číny, která se měla jet zhruba za měsíc, konkrétně 19. dubna.

Zdroj fotografie: wallpaperup.com

Problémy s dalšími závody

Vedení závodů rozhodně neponechává nic náhodě a raději jedná s dostatečným předstihem. A to znamená, že bylo potvrzeno, že se neodjedou ani další plánované závody, které měly následovat po Grand Prix Číny. Konkrétně mluvíme o Nizozemsku a dále mluvíme také o Španělsku. Velká cena Nizozemska se měla v této zemi odjet 3. května a i tento podnik byl aktuálně odložen. A stejný osud potkal také zastávku naplánovanou na 10. května, kterou je Velká cena Španělska. I ta byla odložena.

Nepojede se ani v Monaku. Bez náhrady

Mluvilo se také o tom, že bude muset být odložena Velká cena Monaka. Původně bylo skutečně ohlášeno, že se tento prestižní závod opravdu odkládá. Nakonec došlo k upravení dané informace, kdy bylo oficiálně potvrzeno, že se závod neodkládá, ale že se definitivně ruší. FIA, která chtěla podnik jenom odložit, byla v kontaktu s organizátory této unikátní Grand Prix, kteří uvedli, že vzhledem k současné situaci není odložení závodu reálné a bude lepší, když dojde k jejímu zrušení. Tento rok se tedy Grand Prix Monaka stoprocentně nepovede.

Zdroj fotografie: 1zoom.ru

Odklady na neurčito

Zatím tedy máme v kalendáři Formule 1 jedno definitivní zrušené a velké množství odkladů. A to bez stanovených termínů. Ty půjde najít opravdu velmi těžko. Je však pravdou, že došlo k upravení letní přestávky, která byla v podstatě zrušena a tradiční srpnová pauza by tak mohla posloužit k tomu, že se v tomto termínu některé odložené závody mohou uskutečnit. Je však ještě brzy mluvit o tom, které to budou, jelikož správnější otázkou je, zda vůbec budou uskutečněny.

První neděle v červnu?

Když se podíváme na seškrtaný kalendář závodů Formule 1, tak zatím první podnik, který není spojený s přeložením ani se zrušením, je ten, který by se měl jed první neděli v červnu. Jedná se o datum 7. června, na které je naplánována Velká cena Ázerbájdžánu. V souvislosti s ní nebudete samozřejmě tvrdit, že půjde o první závod sezony, jelikož mnohem reálnější je vyjádření v tom smyslu, že zde si zatím organizátoři včele z FIA nechávají čas na rozmyšlenou a o konání, odložení nebo zrušení budou jednat později. To se může týkat i následujících Grand Prix.