Conor McGregor vyzývá irskou vládu k větší aktivitě

Ostřílený zápasník Conor McGregor je v současnosti asi největší sportovní hvězdou Irska.Svůj obrovský vliv na sociálních sítích nyní využil k předání poselství irské vládě. Ikona UFC v poměrně dlouhém videu vyzvala politiky, aby kvůli pandemii koronaviru neotáleli s uzavřením hranic, dokud se nákaza ještě pořádně nerozvinula. A nejen to.

Zdroj fotografie: consent.yahoo.com

Ostřílený zápasník Conor McGregor je v současnosti asi největší sportovní hvězdou Irska. Tamní obyvatelé k němu s obdivem vzhlížejí a hltají každé jeho veřejné prohlášení, on se svou láskou k rodné zemi taktéž nikdy netajil. Svůj obrovský vliv na sociálních sítích nyní využil k předání poselství irské vládě, které dle jeho názoru jako jediné dokáže zastavit hrůzy týkající se zákeřného koronaviru způsobujícího nemoc zvanou COVID-19. Ikona UFC v poměrně dlouhém videu vyzvala politiky, aby například neotáleli s uzavřením hranic, dokud se nákaza ještě pořádně nerozvinula. Co dalšího měl slavný bojovník na srdci? To se dozvíte v následujících řádcích.

Uzavřením hranic to podle McGregora nekončí

Zdroj fotografie: Forbes.com

Jednatřicetiletý rodák z Dublinu se k pandemii ještě donedávna příliš nevyjadřoval. Změna nastala až v momentě, kdy zemřela jeho milovaná teta. Hvězda bojových sportů se s touto tragickou událostí svěřila na sociálních sítích a k tomu přidala komentář, že koronavirus je obrovské zlo. Lidé z toho okamžitě usoudili, že žena podlehla nemoci COVID-19. Conor McGregor nakonec uvedl věci na pravou míru. Sestra jeho matky odešla z jiného důvodu, nicméně rodina ji kvůli současné situaci bohužel nemůže společně pohřbít.

Uteklo několik dnů a irský zápasník konečně usoudil, že nastal správný čas pandemii okomentovat. A svým proslovem možná mnohé politiky ve své rodné zemi motivoval k větší aktivitě. Není totiž tajemstvím, že většina evropských států přijímá stále drakoničtější opatření, zatímco Irsko je ke svým občanům poměrně benevolentní. To se podle MMA zápasníka musí co nejdříve změnit:

„Všichni momentálně řeší, jestli je kompletní uzavření země tím správným řešením. Samozřejmě, že ano. Nekonečnými diskuzemi na toto téma jen ztrácíme čas. Díky své profesi poznám opravdový boj, když ho vidím, a věřte, že tohle je jeden z nich. Všichni stojíme v červeném rohu a čekáme na gong, pojďme se spojit a ukončit tohle trápení. Musíme se spojit s okolními zeměmi a začít jednat. Opravdové uzavření musí nastat hned, jinak už může být pozdě.“

Byznys a peníze prý musejí jít stranou

Zdroj fotografie: bloodyelbow.com

Ve válce proti neviditelnému nepříteli by lidé podle Conora McGregora neměli koukat na ušlé zisky. Jediným správným měřítkem je bezpečnost lidí a kvůli té je potřeba provést radikální opatření. Uzavření hranic s okolními státy je prý jen prvním tempem v nekonečném moři:

„Musíme uzavřít letiště, dodržovat zákaz shlukování, přestat cestovat, pokud to není nezbytně nutné, a zastavit všechen byznys, bez kterého se obejdeme. Policejní prezidente Harrisi, viceadmirále Mellete, musíte rozmístit vojsko po celé zemi. Vím, že až si všichni uvědomíme vážnost situace, náš skvělý národ se semkne a bude dodržovat všechna nová pravidla. Máme obrovskou výhodu oproti jiným zemím. Víme, že to přijde, můžeme se na to připravit. Pokud ale tuto šanci nevyužijeme, čeká nás bohužel naprosto stejný scénář.“