Zvučná posila pro Plzeň. Z Finska přichází známé jméno

Po sedmi letech ve Finsku velký návrat. Hokejová Plzeň získala rychlonohého útočníka se známým jménem.

i Zdroj fotografie: HC Škoda Plzeň
                   

Když fanouškům na plzeňském stánku připomenete jméno Zdeněk Sedlák, mnozí z nich si vzpomenou na vůbec první bronzovou medaili klubu v samostatné éře. Nositel stejného jména bude za Západočechy nastupovat také v nadcházejícím ročníku. Po sedmi letech ve finských soutěžích se totiž zpět do rodné vlasti vrací syn bývalého hokejového útočníka Zdeněka Sedláka Zdeněk. V klubu podepsal roční smlouvu s opcí na další rok.

Zdeněk je mladý talentovaný útočník, pravák. Ve Finsku se ukazoval velice dobře, v play off byl na předních místech. Máme ho nakoukaného a má předpoklady, aby se tady prosadil. Je vysoký a má tah do brány, tohle přesně po něm budeme chtít. Doufáme, že bude pro naše řady velkou posilou,“ komentoval příchod dvaadvacetiletého útočníka na stránkách klubu sportovní manažer Tomáš Vlasák.

iZdroj fotografie: PSG Berani Zlín

Chtěl jsem se vrátit do České republiky a Plzeň o mě měla zájem. Líbila se mi domluva s klubem, byla rychlá a všechno jsme vyřešili ke spokojenosti obou stran,“ prohlásil pro klubový web sám bývalý hráč finského Kärpätu Oulu, RoKi, SaiPy či Hermese, kterého za jeho krok pochválil také otec. „Zprvu mi nic neříkal, aby neovlivnil moje rozhodování. A až po podpisu mi pověděl, že je nadšený, že si přál, abych to udělal,“ dodal Sedlák, který stejně jako jeho předchůdce u Škody bude nosit dres s číslem 23.

Sedlák: Chci být víc agresivní

Rychlonohý útočník věří, že jeho přednosti se v nadcházejícím extraligovém ročníku naplno projeví. „Myslím, že se budu do soutěže hodit. Sledoval jsem ji, ale nijak podrobně, protože jsem měl svých zápasů strašně moc. Chci si udržet svoje bruslení, být rychlý, být hodně na puku, a to si přenést do české extraligy,“ pokračuje a dodává, že již byl v kontaktu se stávajícím trenérem Milošem Říhou mladším.

Bavil jsem se s panem trenérem Říhou hned na začátku domluv a měl jsem z toho dobrý pocit. Říkal mi, že musím zlepšit hru do těla a být víc agresivní, ale že chce, abych přinesl svoji lehkost a hlad po gólech,“ doplnil Sedlák, který je čtvrtou ofenzivní posilou plzeňského celku pro nový ročník. Již dříve dorazil na západ Čech Samuel Bitten z Poruby, Aleksi Rekonen ze švédské Karlskogy a Kryštof Hrabík, který naposledy působil v zámořském Orlandu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem