Zvučná posila pro Karlovy Vary. Energie získala bývalého reprezentanta

Karlovarská Energie hlásí velký návrat do svých řad. Obranu mužstva trenéra Davida Bruka posílí produktivní obránce, který má na svém kontě čtyři starty za národní tým a stříbrnou extraligovou medaili.

i Zdroj fotografie: HC Energie Karlovy Vary
                   

Vsetínský odchovanec již ve své kariéře oblékal dres Litvínova, Mladé Boleslavi, Jihlavy, Bílých Tygrů z Liberce, Plzně nebo Karlových Varů. A právě do lázeňského města se po dvou letech dvaatřicetiletý obránce Matěj Stříteský vrací po několikaměsíčním působení v Mladé Boleslavi. Středočeši se jej rozhodli vyměnit za karlovarského Davida Bernada a oba hráči se tak vracejí do svých předchozích působišť.

Matěj u nás měl smlouvu do konce roku s následnou opcí, kterou jsme se nakonec rozhodli neuplatnit. Každopádně mu děkujeme za veškerou pomoc a práci, kterou tu odvedl, určitě jí nebylo málo, a přejeme mu hodně úspěchů,“ komentoval odchod jednoho ze svých hráčů sportovní šéf Mladé Boleslavi Martin Ševc. Sám produktivní obránce, který v extralize odehrál téměř sedm stovek utkání, přiznává, že se se zpět do řad Energetiků těší.

iZdroj fotografie: HC Energie Karlovy Vary

Samotná výměna však podle Stříteského byla hektická. „Bylo to vesměs velmi rychlé. Volal mi Venca Skuhravý, že tu je ta možnost. Mladá Boleslav přišla s nabídkou, že si vezme Bernyho (Davida Bernada pozn. red.) zpět a co bych řekl tomu, že bych se mohl také vrátit do Karlových Varů. Domluvili jsme se a bylo to velice rychle,“ doplňuje na stránkách klubu s tím, že se západočeským celkem podepsal víceletou smlouvu.

Stříteský: Jsem rád, že jsem zpátky

Těším se hodně. Už když jsem tu byl, tak tu byla skvělá parta a ti kluci tu zůstali. Jsem rád, že jsem zpátky. Jsem rád, že jsme se v Karlovými Vary domluvili na delším kontraktu než na jednu sezonu,“ dodává bývalý člen širší reprezentační nominace, který před pěti lety zažil extraligové finále za Bílé Tygry z Liberce. „Charakterizoval bych se jako ofenzivní obránce, který v posledních sezonách zapracoval na defenzivní hře, která mi byla vytýkána, tudíž jsem se na tom snažil zapracovat,“ zakončil v představení fanouškům.

Stříteský má na svém kontě v letošním ročníku jen čtyři kanadské body za Mladou boleslav, přesto by rád navázal na svou produktivitu z předchozích ročníků. V uplynulých třech ročnících vždy nastřádal více než sedmnáct kanadských bodů, při svém posledním působení v dresu Energie dokonce devatenáct.

Dokáže Stříteský povzbudit defenzivu Karlových Varů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články