Změna na trenérské lavičce. Sparta odvolala Pateru s Martincem, mužstvo povedou legendy

Hokejová Sparta má za sebou tristní start do nového ročníku, který má svou první oběť. Na lavičce pražského klubu končí trenérský tandem ve složení Pavel Patera – Patrik Martinec.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Pyšní se jedním z nejsilnějších kádru v extralize, přesto se trápí u dna tabulky. Hokejová Sparta dokázala v osmnácti zápasech zvítězit jen čtyřikrát, další čtyři výhry si pak připsala v prodloužení. V tabulce je aktuálně až na dvanácté příčce s jednadvaceti body a drží pouze tříbodový náskok nad posledním Litvínovem. Proto není divu, že po čtyřech porážkách v řadě proti Litvínovu, Olomouci, Plzni a naposledy Vítkovicím sáhlo vedení klubu ke změně na trenérské lavičce.

U mužstva tak končí zkušený tandem trenérů Pavla Patery a Patrika Martince. „Všechny nás mrzí, že k této situaci muselo dojít. Tým v tuto chvíli potřebuje rychle nový impuls. Oběma trenérům děkujeme za dosavadní spolupráci a přejeme jim hodně štěstí v další fázi kariéry,“ uvedla generální manažerka Barbora Snopková Haberová na stránkách klubu. Tým dočasně povedou klubové legendy Petr Ton a Jaroslav Hlinka spolu s trenérem sparťanského dorostu Františkem Ptáčkem. Podle Snopkové Haberové však jde pouze o dočasné řešení.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Nový trenérský tým oznámíme v průběhu reprezentační přestávky. Jednání v tuto chvíli probíhají,“ doplnila. Podle sportovního ředitele Petra Tona vedení klubu nemělo na výběr. „Na týmu leží už několik zápasů deka. Potřebujeme se chytit vybojovaného, a hlavně vyhraného zápasu,“ přiznal bývalý dlouholetý útočník. O frustraci uvnitř klubu promluvila po poslední porážce i nová posila v podobě obránce Michala Kempného.

Kempný: Nesnáším pocit po prohře

Nesnáším porážky a vím, že kluci v týmu to mají stejně. Nesnáším pocit po prohře, kdy máte svěšené hlavy a odjíždíte s prázdnou,“ uvedl s tím, že frustrace je pochopitelná. „Jsme za něco placeni, a když se nedostavují výsledky, změny přijdou. Tohle je hokejový život, který funguje všude stejně a Sparta není výjimkou. Soustředíme se sami na sebe a na výkony na ledě, což je v podstatě všechno, co můžeme kontrolovat,“ nastínil pro klubový web.

Sparta může udělat první krok k cíli již v neděli, kdy na svém ledě vyzve aktuálně vedoucí Pardubice.

Dokáže Sparta opět bojovat o nejvyšší příčky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články