Voráček tipuje vítěze extraligy v příštím roce: Teď vypadli ve čtvrtfinále, ale nedivil bych se

Dva z největších favoritů na zisk mistrovského titulu vypadli již před branami finále. Který z nich bude podle reprezentačního útočníka Jakuba Voráčka zářit v příštím ročníku?

i Zdroj fotografie: Český olympijský tým
                   

Nečekané vypadnutí již ve čtvrtfinále extraligového play-off má za sebou pražská Sparta. Svěřenci trenéra Miroslava Hořavy nedokázali překonat třinecké Oceláře a soutěžní ročník pro ně skončil předčasně. Podle útočníka Arizony Coyotes a národního týmu Jakuba Voráčka však může brzké vypadnutí mužstvu v příštích sezónách pomoci. „Třinec ví, co udělat v určitých fázích série, a to je k nezaplacení. Pokud Třinec zlomí i Pardubky, tak vyhrají titul zase,“ predikoval pro Radiožurnál sport.

Pátý zápas na Spartě byl rozhodující. Sice Sparta byla jasně lepší, ale Třinec věděl, jak takové momenty zvládnout a díky tomu vyhrál sérii,“ doplňuje s tím, že po příchodu Miroslava Hořavy pro něj byl pražský klub favoritem na titul. „Když jsem viděl prvních pět zápasů pod trenérem Hořavou, tak jsem Spartu tipoval na mistra. Samozřejmě se ale nevědělo, v jaké formě přijde do play-off Třinec,“ míní.

iZdroj fotografie: NHL

Třiatřicetiletý střelec přesto zdůrazňuje, že zkušený stratég je jedním z nejlepších tuzemských koučů. „Pan Hořava je svéráz, nenechá si do toho od nikoho kecat a je jedním z nejlepších trenérů v Česku. Výsledky za ním vždy byly a měl by dostat důvěru i nadále,“ uvedl. Podle Voráčka je možné, že neúspěch po předloňské semifinálové účasti a loňském finále mužstvo zdravě povzbudí.

Voráček: Proces se nedá urychlit

Nedivil bych se, kdyby se Spartě podařilo získat titul už v příští sezoně. Někdy není na škodu zažít to zklamání ve čtvrtfinále a příští rok to můžete udělat lépe,“ míní s tím, že obdobné situace se stávají také v kanadskoamerické NHL. „V NHL si tím prošla třeba Tampa Bay, která vládla základní části, pak vylítla s Columbusem 0:4 na zápasy, ale následně vyhrála dvakrát za sebou Stanley Cup a jednou byla ve finále,“ upřesňuje.

Někdejší opora Columbusu Blue Jackets a Philadelphia Flyers podotýká, že procesy se nedají uspěchat. „Proces se nedá urychlit a někdy si to hráči musí vyžrat. I když máš všechny prostředky k tomu, abys udělal úspěch, tak bez zkušeností to nejde,“ zakončil na vlnách Radiožurnálu sport.

Souhlasíte s Jakubem Voráčkem v tom, že Sparta může získat v příštím ročníku mistrovský titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články