Veterán Skuhravý prodloužil v Karlových Varech o rok. Nechtělo se mi ještě končit, přiznal

                   

V lednu oslavil jednačtyřicáté nározeniny, konec kariéry však ještě neplánuje. „Mám do hokeje pořád chuť a nechtělo se mi ještě končit,“ přiznal pro klubový web Václav Skuhravý, který tak v nadcházející sezóně nastoupí ke své jednadvacáté sezóně v nejvyšší soutěži. S karlovarskou Energií prodloužil smlouvu o rok.

„S tímhle týmem bych rád ještě něco dokázal. Když jsem tak od klubu dostal nabídku na pokračování, bez váhání jsem ji přijal,“ dodal při podpisu nového kontraktu. Skuhravý působí v Energii osmnáct sezón a v poslední dekádě nosí na hrudi kapitánské céčko.

„Venca je takovej náš táta v kabině,“ přiznal útočník Energie Jakub Flek. „Pro mnoho kluků tady, obzlášť pro ty mladší, je velkým vzorem. Nejen za to, co v hokeji dokázal, ale i za to, jaký je člověk,“ dodává.

i(zdroj: twitter.com/hokejkv)

Radost z podpisu neskrýval ani kouč Karlových Varů Martin Pešout. !Věřím, že i fanoušci v uplynulém roce viděli, jak velkou roli má v mužstvu. Však nakonec postupový gól s Hradcem stejně jako další při první výhře v play-off po devíti letech dal on,“ uvedl. „V kabině má obrovský vliv a i proto jsme ho chtěli mít v týmu i nadále,“ pokračuje.

Bývalý pravidelný reprezentant v loňském ročníku nastřádal ve 41 utkáních 22 kanadských bodů, vinou uzavření soutěže po startu play-off další nepřidal. Přesto však ukončení soutěže chápe. „Z těch možností, co byly, je to asi nejrozumnější, jelikož nevíme co se může stát, kdyby se sezona ukončila v polovině, tak by se akorát spekulovalo o tom, kdo by měl postoupit a kdo sestoupit,“ sdělil klubovému webu. „Takže souhlasím s tím, že další rok sestoupí dva a soutěž se vrátí do toho původního modelu,“ dodal.

https://www.youtube.com/watch?v=XCqkWE8ZCnU

Jednačtyřicetiletý útočník se navíc může v nadcházejícím ročníku přiblížit magické tisícovce startů v dresu Energie. Aktuálně je na čísle 966. „Na tohle vůbec nemyslím. V hlavě mám každý zápas, který přijde,“ přiznává. „Toto je jenom číslo,“ ví.

Skuhravý je historicky nejlepším střelcem i nahrávačem karlovarského klubu. Jako kapitán se podílel na historickém titulu Energie před jedenácti lety a byl i u postupu zpět do extraligy před dvěma lety.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Je Volkswagen Golf Variant ideální rodinné auto?
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská ponorka zaútočila na výcvikové středisko ve Lvově: Nečekaný útok Černomořské flotily podtrhává nedostatek pozemní munice
Události247.cz
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
VědaŽivě.cz
Podivné způsoby, jak naši předkové určovali těhotenství: Ženské oči, pivo a cibule v hlavní roli