Ve Spartě to uplně nefungovalo, prozradila kanadská posila Mountfieldu

zdroj: facebook.com/MountfieldHK

Mluvil jsem také s některými hráči, kteří tu hráli a všichni si to pochvalovali. Navíc byl Mountfield tým, proti kterému jsem nesnášel hrát,“ podotýká Jérémie Blain, osmadvacetiltý kanadský zadák, který předchozí dvě sezóny působil v pražské Spartě. Konstruktivní obránce, který v minulosti patřil mezi nejproduktivnější beky rakouské EBEL, podepsal ve východočeské metropoli smlouvu na dva roky.

„Hradec je místo, kde byla vždycky dobrá atmosféra, protože fanoušci jsou do toho zapálení, styl hokeje mi také sedí, protože se pořád snaží hrát s pukem a nečeká zalezlý na jednu šanci,“ těší se na svou šanci v dresu Mountieldu Blain. „Ve Spartě to úplně nefungovalo, protože se nám vyměnili trenéři během sezóny,“ dodal.

Blain při svém prvním evropském angažmá v rakouské EBEL. (zdroj: wikimedia.org)

Někdejší nejlépe střílející obránce Extraligy angažmá konzultoval nejen se svým bývalým spoluhráčem Blažem Gregorcem, ale i s oporou Hradce Radkem Smoleňákem. „Nikdy jsme spolu nehráli, ale ohledně přestupu jsem s ním byl nejvíc v kontaktu. Je to opravdu vtipné, protože na ledě jsme se přímo nenáviděli. Dva roky jsme spolu na ledě bojovali a nadávali si. Radši si ani nepředstavujte, co všechno jsme si my dva řekli,“ vysvětloval. „Všichni mi řekli to samé, že je to tady super, ať do toho jdu,“ prohlásil Blain.

V Čechách se mu líbí

Rodák z Quebecu tak má před sebou třetí sezónu v Česku. „Žil jsem doteď v Praze, která je nádherná. Sice tam nejsou hory, ale jsou tam krásné parky, kultura a celkově všechno. Navíc od prvního dne ke mně všichni lidé byli hrozně milí a laskaví. Letos jsem poprvé za svůj hokejový život netrávil léto doma v Kanadě, takže to svědčí o tom, že Česko skutečně mám rád,“ prozradil pro klubový web.

Blain v dresu Edmontonu. (zdroj: tvasports.ca)

Obránce, kterého před deseti lety draftoval z 91. pozice Edmonton, působil v minulosti zejména v nižších kanadskoamerických soutěžích. Před čtyřmi lety se však rozhodnul pro evropské angažmá a vyzkoušel si rakouskou EBEL v barvách Villacheru SV a později také Innsbrucku. Odtud si jej vytáhla Sparta, za kterou ve 100 utkáních v Extralize zaznamenal 41 kanadských bodů za 15 branek a 26 asistencí.