Uwe Krupp si po vyhazovu ze Sparty již našel nové angažmá

                   

Německý trenér Uwe Krupp bez angažmá dlouho nezůstal a po svém vyhazovu od předchozího zaměstnavatele už má nového a už se znovu pustil do trenérské práce. Tentokrát se však nemusí stěhovat do cizí země, jelikož povede hokejisty ve své domovině, tedy v Německu.

Vyhazov ze Sparty

Připomeňme, že hokejový trenér Uwe Krupp byl součástí pražské hokejové Sparty, ze které však byl odejit. Stalo se tak asi před měsícem. Důvodem jeho vyhazovu byly především dlouhodobé neuspokojivé výsledky, které hokejový klub pod jeho vedením měla. Bylo nutné něco dělat a právě výměna trenéra se jevila jako nejlepší možnost. Uwe Krupp tak v tu chvíli zůstal na pomyslné dlažbě, bez angažmá.

Trénovat bude v Kolíně nad Rýnem

Jeho doba bez práce však nebyla nijak dlouhá. Aktuálně nastupuje trénovat hokejisty ve své domovině v Německu, konkrétně potom v Kolíně nad Rýnem. Zde ho hned na začátku čeká nelehký úkol. Důvodem jeho angažmá je fakt, že současný trenér Mike Stewart v klubu končí. Proč? Jelikož sedmnáctkrát za sebou nedokázal klub dovést k vítězství a tak se vedení rozhodlo pro jeho odvolání. Jaký úkol bude mít Uwe Krupp je celkem jasné. Stabilizovat mužstvo a hlavně co nejdříve přerušit smolnou sérii a zajistit, aby se kolínský klub konečně dočkal výhry, která by hráčům prospěla i po psychické stránce.

Jako doma

Připomeňme, že Uwe Krupp v době, kdy byl ještě aktivním hokejistou, v Kolíně nad Rýnem sám působil. A to není vše. Přímo v Kolíně se německý trenér také narodil. Také můžeme říci i to, že se v podstatě vrací na „místo činu“, jelikož jeho angažmá v tomto klubu není první. Trénoval ho už v letech 2011 – 2014, kdy se mu dokonce povedlo postoupit s ním do finále play off. Zvládne to i potřetí? To je zatím  velká otázka a nechme se překvapit, zda jeho angažmá ze strany německého klubu byla nebo nebyla dobrá volba.

Foto: n-tv.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články