Útočníci, kteří v NHL zatím nevstřelili ani jednu jedinou branku

i Foto: mashviral.com
                   

Zámořská sezóna je v plném proudu a během úvodních zápasů už se zrodilo několik zázraků, které se dostávají na přední stránky sportovních magazínů po celém světě. Za zmínku stojí bezpochyby především produktivita Davida Pastrňáka, který se dlouho držel na samotné špičce kanadského bodování a nyní s podstatným náskokem vede „alespoň“ tabulku střelců. Bohužel však NHL hrají i tací, kterým se střelecky ale vůbec nedaří. Jací útočníci se letos zatím ani jednou netrefili?

Carl Hagerin

Útočník Washingtonu Capitals patří mezi nejlepší švédské forvardy dnešní doby. Vyniká především rychlostí, tahem na branku a citem vytvářet gólové příležitosti. Problém ovšem je, že většinu svých stěžejních dovedností během letní pauzy jaksi zapomněl. Po návratu na ledová kluziště se do sítě soupeře ještě netrefil ani jednou. Ačkoli na sedm branek nahrál, zůstává daleko za očekáváním. Během minulého ročníku se dvakrát stěhoval a dá se předpokládat, že balit kufry by si mohl i tentokrát. Plat 3,5 milionu dolarů totiž jeho přínosu pro klub rozhodně neodpovídá.

Patrick Russell

I když dánský hokejista Patrick Russell hraje až ve třetí útočné formaci Edmontonu Oilers a na sbírání bodů jsou v týmu určitě jiní, přeci jen se očekávalo, že při výplatě 700 tisíc dolarů předvede alespoň něco. Jenže i pro něho je letošní sezóna naprosto zakletá. Na kontě má zatím jen čtyři gólové asistence a pětatřicet neproměněných střel. Na ledové ploše přitom průměrně tráví 12 minut. Vedení Oilers s ním nedávno prodloužilo smlouvu o další jeden rok, nicméně pokud bude pokračovat v takových výkonech… kdo ví, jak to nakonec dopadne.

Mark Jankowski

Kanadský útočník Mark Jankowski pochází z hokejové rodiny. Na bruslích válel jeho dědeček, otec i bratranec. V roce 2012 byl Mark draftován v rámci prvního kola a mnozí odborníci se domnívali, že v něm dřímá obrovský potenciál. Do NHL se v dresu Calgary Flames poprvé probojoval před třemi lety a i když nastupuje celkem pravidelně, zatím se z hlediska kanadských bodů příliš neukázal. Momentálně zažívá už opravdu dlouhý půst, do branky se netrefil ani jednou a navíc získal jen jednu úspěšnou přihrávku.

Frans Nielsen

Dánský centr Frans Nielsen se měl v Detroitu Red Wings stát adekvátní náhradou za Pavla Dacjuka. Alespoň tak si to vedení klubu představovalo. Hráčovi proto nabídlo šestiletý kontrakt, díky němuž si ročně přijde na 5,35 milionu dolarů. Historie si tento krok bude nejspíš pamatovat jako jeden z nejhorších nákupů vůbec. Letošní katastrofa v podobě tří kanadských bodů za brankové asistence to ostatně jen potvrzuje.

Joe Thornton

Hvězdný spoluhráč Tomáše Hertla s typickým plnovousem je jednou z hrajících legend zámořské NHL. Kvůli tomu se od něj samozřejmě očekává pravidelný přísun bodů i v časech, kdy se spoluhráčům nedaří. Letos ovšem Joe Thornton střelecky tápe, přičemž ani počet asistencí není jinak oslnivý. Na kontě má zatím 12 kanadských bodů a i když to jeho pozici v San Jose Sharks určitě neohrozí, dá se to považovat za jisté znamení, že věk nezastavíš.

Foto: mashviral.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Potetovaný borec v Audi A7 nesnáší problikávání a řeší to osobně. Potkává ale někoho, koho určitě potkat nechtěl
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusové již vystříleli většinu přesně naváděných raket, nové bez západních čipů nejsou s to vyrobit. Nakupují v Severní Koreji
Události247.cz
Události247.cz
Volby dopadly pro Fialu katastrofálně. Babiš situace určitě využije
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení